Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Bir Cennet Daha İmara Açıldı

Yar­gı­nın yü­rüt­me­yi dur­dur­ma ve yı­kım ka­rar­la­rı­na rağ­men in­şa­at­lar sü­rü­yor. Tor­ba­’da­ki Usu­luk Ko­yu, mil­li park sta­tü­sün­dey­di. De­ni­zin bi­tip or­ma­nın baş­la­dı­ğı Usu­luk, ön­ce ta­bi­at par­kı­na dö­nüş­tü­rül­dü. Çev­re Ba­kan­lı­ğı, da­ha son­ra “Bu­ra­yı me­si­re ala­nı ya­pa­ca­ğı­z” de­di. An­cak ol­ma­dı.

yapi.com.tr
Bir Cennet Daha İmara Açıldı

Sözcü Gazetesi'nden Gökmen Ulu'nun haberine göre, önce tapulu ve imarlı arsaya otel inşa edildi. Ardından tabiat parkı olarak gösterilen alan da oteli yapan şirkete 29 yıllığına kiralandı. Jet hızıyla imar planları değiştirildi ve lüks villaların inşaatına başlandı. Bodrumlu çevreciler, yargıya başvurdu. Muğla 2. İdare Mahkemesi, imar planlarını 20.02.2014 tarihinde iptal etti. Kaçak villaların yıkılmasına hükmetti. Bakanlık, kararla ilgili Danıştay’a itirazda bulundu. Son sözü yüksek yargı söyleyecek. Mimarlar Odası ise uyardı: Tüm tabiat parkları yok edilecek. Tehlike büyüktür ve ilk tohumları Bodrum’da atılmıştır.

Bunlar kır eviymiş!

“Kır evi” adı altında bölgeye 98 ultra lüks villa yapıldı. Yargının yıkım kararı verdiği villaları yapan firmanın yetkilileri ise “Biz, Çevre Bakanlığı’nın izniyle yapılaşmamızı gerçekleştirdik” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bir-cennet-daha-imara-acildi_122872.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!