Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Büyükdere'deki 3 Komşu AVM 3 Kapalıçarşı Ediyor

B grubunu hedefleyen Özdilek Park, 5 Eylül'de açılmaya hazırlanıyor. Kanyon ve Metrocity ile birlikte 3 AVM'nin toplam büyüklüğü 140 bin metrekareyi, toplam mağaza sayısı ise 470'i buluyor. Bu büyüklük, 45 bin metrekare olan 3 Kapalıçarşı anlamına geliyor.

yapi.com.tr
Büyükdere'deki 3 Komşu AVM 3 Kapalıçarşı Ediyor

Büyükdere Caddesi, 5 Eylül tarihinde Kanyon ve Metrocity'nin hemen ortasında yükselen yeni bir AVM'ye daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. B grubunu hedefleyen Özdilek Park, ağırlıklı olarak A grubuna hitap eden Kanyon ile B- ve C gelir grubuna hitap eden Metrocity arasındaki boşluğu doldurmayı hedefliyor. 3 AVM'nin toplam büyüklüğü 140 bin metrekareyi, toplam mağaza sayısı ise 470'i buluyor. Bu büyüklük ile Büyükdere'nin 3 komşu AVM'si, büyüklüğü 45 bin metyrekare olan 3 Kapalıçarşı hacmine ulaşmış oluyor.

WSJ Türkiye'den Ayşegül Akyarlı Güven'in haberine göre Özdilek Center'ın yatırımcısı sanayici Hüseyin Özdilek, arsa değeri hariç 300 milyon doları bulan bu karma proje yatırımının 5 yılda geri dönmesini bekliyor.

Kiracılardan edindiğimiz bilgilere göre Özdilek AVM'de kiralar Metrocity'nin üzerinde, Kanyon'un ise biraz altında kalıyor. Yani Büyükdere'deki komşu AVM'lerin sıralaması sadece hitap ettiği gelir grubu açısından değil kiralar açısından da Metrocity'den Kanyon'a doğru yükseliyor. Hüseyin Özdilek'e göre şu an Özdilek'in yükseldiği arazinin değeri ise 500 milyon dolara ulaşıyor.

Hüseyin Özdilek proje için "A da gelsin C de gelsin. Ama biz B'yi hedefliyoruz. A Grubu'nda da para var. Ama sayıca azlar. B Grubu ise sayıca daha çok. O nedenle bana göre asıl potansiyel B Grubunda. Yeni AVM'de kiralamanın yüzde 98'i bitti" diyor

Perakendeciler ise 3 AVM arasındaki rekabette Kanyon'un yeme içme üstünlüğünin kırılamayacağı inancı taşıyor.

Carpisa Özdilek'le geliyor

Özdilek'in altında kendi marketinin yer alacağı bu yeni yatırımı ile Türkiye pazarına ilk kez giren marka sayısı bir. AVM'nin açılmasıyla kaplumbağa amblemli İtalyan çanta markası Carpisa ilk kez Türkiye pazarında faaliyet gösteriyor olacak. Carpisa daha önce Türkiye'de tescil edilen markası nedeniyle bir hukuk mücadelesi yaşamış, davayı kazanmıştı.

Önünde metro istasyonu da bulunacak olan Özdilek Center'da AVM'nin yanısıra otel ve iş merkezi de var.

Özdilek The Wall Street Journal Türkiye'ye "River Plaza iş merkezinin yüzde 80'i de bu yılın sonunda dolmuş olacak" diye konuştu.

Otel kiralamalarında bina yatırımcısı ile işletmeciler arasındaki anlaşmaların mal sahibi aleyhine işleyen zorluğu hep konuşulur. Otel için Grand Wyndham ile anlaştıklarını ifade eden Özdilek anlaşma konusunda, "Suyunun suyunu sıktırtmadık" diyor. 11 senedir otelci olduklarını hatırlatan Özdilek "Otel ultra lüks olacak. 389 odanın 60'ı süit. 1 aylığına gelen işadamları da bizden kiralama yapabilecek. 8 restoran da otelin içinde faaliyet gösterecek" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/buyukderedeki-3-komsu-avm-3-kapalicarsi-ediyor_123782.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!