Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

‘Kentsel Dönüşüm için Bir Master Planı Hazırlanmalı’

Türkiye’nin halka açık en büyük gayrimenkul şirketi olan Emlak Konut GYO’nun Genel Müdürü Murat Kurum, kentsel dönüşümle ilgili önemli açıklamalar yaptı. İstanbul genelinde kentsel dönüşüm için bir master plan hazırlanması gerektiğini ifade eden Kurum, tarihi doku ve mirası koruyarak kentsel dönüşüm yapılması gerektiğini söyledi.

yapi.com.tr
‘Kentsel Dönüşüm için Bir Master Planı Hazırlanmalı’

Dünya Gazetesi'nin haberine göre, Kentsel dönüşümün Türkiye için çok önemli olduğuna işaret eden Murat Kurum, “İstanbul'un tarihi mirasını konuştuğumuz bu süreçte, master plan çerçevesinde dönüşüm yapılmalı. Bu plana uygun şekilde kentsel dönüşümün tek elden yönetilmesi gerekiyor. Bununla ilgili çalışmalar hızlıca yapılmalı. Ne yaptığımızı bilerek dönüşüm yapmamız gerekiyor” diye konuştu. Murat Kurum, diğer taraftan konut satışlarına devam ettiklerini belirterek, nisan ayıyla birlikte lansmanlara hızlı bir şekilde başladıklarını söyledi. Önümüzdeki dönemde yeni lansmanlar yapacaklarını ifade eden Kurum, “İnşaat sektörü Türkiye'deki istihdamın yüzde 8'ini oluşturuyor. Bu ekonomik gücün en önemli aktörlerinden birisi konut geliştiricileri. 2015’te, rekor seviyede konut satıldı. Bunun yüzde 20’si İstanbul’da yapıldı. Bu da günlük 650 konut satışı anlamına geliyor. Rakamlar, konutta canlılığın devam ettiğini gösteriyor” dedi.

Ekonominin olumlu seyrine devam ettiğini belirten Kurum, şunları söyledi: “Makro ekonomik verilere bakacak olursak FED’in gelişmekte olan piyasalarla ilgili faiz artırımı önemli bir konum arz ediyordu. Bu gelişmekte olan piyasalarda olumsuz etkilere neden oldu. Ancak ülkemiz adına bu süre olumlu şekilde ilerliyor. İç piyasada faizlerle ilgili bir düşüş olacak diye düşünüyorum. 2015'e bakıldığında Türkiye ekonomisi yüzde 4 büyüdü. Bu da ekonomik istikrarın piyasaya ve büyümeye olan göstergesi olarak göze çarpıyor.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/kentsel-donusum-icin-bir-master-plani-hazirlanmali_144300.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!