Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Enerji Toplantısında Karadan ve Denizden Protesto

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Hasan Murat Mercan ile Irak Bölgesel Kürt yönetimi Doğal Kaynaklar Bakanı Dr. Aşhti Hawrami'nin de katılımı ile düzenlenen Türkiye ve Avrupa İçin Enerjinin Geleceği Toplantısı sırasında, bir grup Enerji-Sen'li işçi, bina önünde pankart açıp, sorunlarını görüşme talebinde bulundu.

yapi.com.tr
Enerji Toplantısında Karadan ve Denizden Protesto

DHA'nın haberine göre, işçiler “BEDAŞ'ta can güvenliği istedik, işten atıldık İşten atılan işçiler geri alınsın" yazılı pankart açtı. Bu sırada kano ile sahile gelen iki işçi de “Soma'da bir işçi daha öldü. Biz işten atıldık. Soma dersi bu mu Taner Yıldız" yazılı pankart açtı. Eneji -Sen Genel Başkanı Ali Duman yaptığı açıklamada, “Bugün şunun için geldik. Bu ülkede enerji politikalarını birkaç tane insan belirliyor. Bu ülkede emperyalist politikalara birkaç tane insan bütün işçileri, halkı mahkum ediyor. Bugün oluşturulan çarkların arasında işçiler canını kaybediyor. Daha dün Soma'da 301 madenci arkadaşımız hayatını kaybetti. Soma'da iki gün önce yine bir işçi arkadaşımız hayatını kaybetti" dedi.

İş güvenliği malzemesi isteğimiz için atıldık

Alı Duman, “Biz ise iş güvenliği malzemesi, kişisel koruyucu donanım istediğimiz için işten çıkartıldık. Bugün buraya bu taleple geldik. Bize atılan maillerden, duyduk ki, Enerji Bakanı Taner Yıldız, bugün Irak'ta Kürdistan'da yapılacak petrol politikalarında karar verebilmek için buraya gelecekmiş. Enerji bakanı, enerji bakan yardımcısı burada olacakmış. Bu ülkede işçiler ne zaman konuşulacak. Ne zaman işçilerin sıkıntıları konuşulacak. Bu ülkede her zaman enerji ve petrol politikaları mı konuşulacak. Kim bu işçilere sahip çıkacak. Elbette bizler sahip çıkacağız. BEDAŞ'tan atılan 26 arkadaşımız işe alınana kadar bu talebimizi ileteceğiz" dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın değil de, bakan yardımcısı Hasan Murat Mercan'ın toplantıya katıldığını öğrenen grup, görüşme talebinde bulundu. Çevrede önlem alan sivil polisler, talebi iletmek üzere otele girdiler. Yaklaşık bir saat bekleyen işçiler görüşme talebine olumlu cevap alamayınca ayrıldılar.

http://www.yapi.com.tr/haberler/enerji-toplantisinda-karadan-ve-denizden-protesto_124478.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!