Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Esenler'de Dönüşüm İsyanı

Esenler Kentsel dönüşüm projesindeki daire planlarının belli olmasının ardından bir grup hak sahibi Esenler Belediyesi önünde eylem yaptı. Binanın önünde toplanan yaklaşık 100 kişi dairelerin büyüklüğünün sözleşmelerde anlaşılan metrekarelerden düşük olduğunu iddia ederek mağdur olduklarını belirtti.

yapi.com.tr
Esenler'de Dönüşüm İsyanı

DHA'nın haberine göre, Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ile görüşmek isteyen grup bir süre bina önünde bekledi. Protestocular Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Oğuz Türk ile konuştu. Şikayetçi hak sahipleri Türk'ten mağduriyetlerinin giderilmesini istedi. Grup, Türk'ün, Belediye Başkanı Göksu'nun il dışında olduğunu, 22 Kasım'da Esenler Belediyesi Kültür Merkezi'nde kendisiyle görüşebileceklerini söylemesi üzerine dağıldı.

Sözleşmedeki metrekarenin yarısı iddiası

Hak sahiplerinden biri projelerin ve daire planlarının geçen hafta açıklandığını belirterek, "Bizimle anlaşma yapıldığında topraklarımızdan zaten 20 metre otopark payı kesilmiştir. Biz buna hiçbir şey demedik. Ondan sonra bu projeler 2 sene boyunca bize sunulmadı. Daha sonra belediyemiz çıktı bize projeleri yayınladı. O projelerde bizden düşülmesi gereken, 7 veya 10 metre olması gerekirken, şu anda bizden düşülen 36-40 metre kare düşülüyor. Artı ben dairem büyük olsun dedim. 88 metrakarelik almadım. Dedim ki küçük. Üstüne fark ödeyim 94'ü alayım dedim. 88 de 58 metrede oturacak; 94 de 58 metrede oturacak. Peki ben o aradaki farkı niye veriyorum. Ben de burada para alabilirdim. Ofise adam gibi bir adam koysaydı. Deseydi; 'senin evin 94 metrekare ama oturacağın alan 58 metrekare.' Ben o an evimi vermezdim. Hiç kimse vermezdi. Bizim buradaki sorunumuz, net ve brüt alanın düzgün bir şekilde yerleşmesidir. " dedi.

Başka bir hak sahibi ise, "194 metre kare dükkan verdim. Bana 87 metrekare daire dediler. 140 metre daire verdim. Bana 77 metrekare daire verdi. Yarı yarıya. " şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/esenlerde-donusum-isyani_126315.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!