Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Esenyurt'ta Müteahhitler Dernek Kuruyor

Esenyurtlu müteahhitler belediyenin de desteğiyle dernekleşiyor. Birkaç ay içinde kurulacak dernek bölgede sayıları 500’ü bulan firmaları kontrol altına alacak. Esenyurt’ta yeni konutzede oluşmasının önüne geçecek dernek, yabancı yatırımcı gözünde de Esenyurt’u temize çıkaracak.

yapi.com.tr
Esenyurt'ta Müteahhitler Dernek Kuruyor

Hürriyet'ten Gülistan Alagöz'ün haberine göre, İstanbul'da konut sektörünün en hızla büyüdüğü ilçelerin başında gelen Esenyurt’ta, ‘Esenyurt İnşaatçılar ve Müteahhitler Derneği’ kurulacak. Bölge, geçtiğimiz yıl iflas eden firmalar ve yarım kalan inşaatlar nedeni ile olumsuz anılmaya başlamıştı. Bu durumu telafi etmek ve yeni konutzede oluşmasının önüne geçmek için harekete geçen Esenyurt Belediyesi dernek kurulmasına öncülük edecek. Derneğin birkaç ay içinde çalışmalara başlayacağını belirten Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, “Bölgede herkes markalı konutları biliyor. Ama sokak arasındaki firma sayısı 500’ü bulur. Bu firmalardan bazıları maddi yetersizlikle işe başlıyor ve halkı mağdur ediyor. Bu dernek sayesinde bu mağduriyetin önüne geçeceğiz. Esenyurt’ta belediye ya da imar sorunu yok. Firmaların kendi finansal sorunu var” dedi.

Vatandaş da bilgi alacak

Dernek Başkanı ve Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt, Esenyurt’un vizyonunu yukarı çekmeyi hedeflediklerini söyledi. Derneğin ilk toplantısını yaptığını ve gerekli yasal işlemleri tamamlamak üzere olduklarını belirten Özyurt, “Belediye bölgedeki tüm firmaların geçmişini bilmiyor. Dernek olarak biz tüm firmaların finansal gücü ve iş kalitesi hakkında bilgi sahibi olacağız ve bu bilgileri belediye ile paylaşacağız” dedi. Özyurt, bölgeden ev sahibi olmak isteyen vatandaşların da dernekten bilgi alabileceğine dikkat çekti.

Sorunlu inşaatlara umut doğdu

Esenyurt’ta yarım kalan inşaatlar için çözüm bulmak istediklerini söyleyen Özyurt, “Esenyurt’ta maddi sorunlar nedeni ile çıkmaza giren yaklaşık 5 bin konut var. Bu durum bölgenin kanayan yarası. Bu firmaları kurtarmamız hem bölgeyi hem de o firmalardan ev alanları refaha kavuşturur” dedi. Esenyurt’tan ev alıp mağdur olanlar arasında yabancı yatırımcılar da bulunuyor. Şirket olarak yabancı yatırımcıyı bölgeye çekmek için çalıştıklarını söyleyen Özyurt, dernek olarak da yabancı yatırımcı gözünde Esenyurt’un imajını tazeleyecek çalışmalar yapacaklarını dile getirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/esenyurtta-muteahhitler-dernek-kuruyor_119104.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!