Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Eskişehir'i Geçmemiz Lazım; Bu Proje Çok Uzadı"

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattında yer alan Eskişehir hattı çlışmalarının çok uzadığını belirterek, burada yaşanacak bir günlük gecikmenin Türkiye'nin genelini zorladığını söyledi.

yapi.com.tr / AA
"Eskişehir'i Geçmemiz Lazım; Bu Proje Çok Uzadı"

Süleyman Karaman, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Eskişehir'de Vali Güngör Azim Tuna'yı makamında ziyaret etti. Ankara-İstanbul YHT hattını 29 Ekim'de bitirme çalışmalarının hızla sürdürüldüğünü dile getiren Karaman, Eskişehir geçişinin sıkıntılarını çözmek için kente geldiklerini kaydetti. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile bir görüşme yapacaklarını anlatan Karaman, şöyle konuştu:

"Bütün sorun, tramvayın geçtiği istasyon köprüsünün düzenlenerek trenin orada geçişini sağlamak... Bu arada tramvayı durdurmamanın veya çok az durdurmanın yolunu aramak... Eskişehir'i geçmemiz lazım, bu proje isteğimizin dışında çok uzadı. Bunu daha kısa sürede bitirip, Eskişehir'i inşaat görüntüsünden kurtarmamız lazım. Onun için belediye başkanımızdan ve valimizden destek istiyoruz".

Karaman, Ankara-İstanbul hattının açılıncaya kadar istasyon yakınındaki alt geçitin bitirilmesi gerektiğini, aksi durumda ise tali yoldan Ankara-İstanbul treninin geçemeyeceğini bildirdi. Ankara-İstanbul hattının Eskişehir için de önemli olduğunu vurgulayan Karaman, şunları şöyledi:

"Çünkü burası Eskişehir'i dünyaya bağlayan hat. Daha doğrusu Eskişehir bütün Avrupa toplantılarında Paris, Londra, Berlin, Frankfurt ile birlikte anılıyor; çünkü Ankara-Eskişehir, Eskişehir-İstanbul gibi geçtiği için Eskişehir'in çok tanınmasına neden oluyor. Eskişehir'i İstanbul'a, Kocaeli'ne, Eskişehir'i Adapazarı'na Bursa'ya, ilerde inşallah Antalya'ya, doğuda Sivas'a Konya'ya Kayseriye bağlayacak hat hep burası. Burada yaşanacak bir günlük gecikme Türkiye'nin genelini zorluyor, onun için çok önemli hat, bitirmemiz lazım. Yeni gara da başlamamız lazım, onun için bu köprüyü muhakak bitirmemiz gerekiyor".

http://www.yapi.com.tr/haberler/eskisehiri-gecmemiz-lazim-bu-proje-cok-uzadi_110902.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!