Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Huber Köşkü Restore Edilecek

İstanbul'un en önemli mimari varlıklarından tarihi Huber Köşkü'nün orijinaline uygun şekilde restore edilmesi için protokol imzalandı.

yapi.com.tr
Huber Köşkü Restore Edilecek

DHA'nın haberine göre, İstanbul'un en önemli mimari varlıklarından tarihi Huber Köşkü'nün orijinaline uygun şekilde restore edilmesi için Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği, İstanbul Teknik Üniversitesi, İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı ile Assorestauro Derneği arasında 'İyi niyet protokolü' imzalandı. Roma'daki imza törenine Hayrünnisa Gül de katıldı.

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği'ne ait tarihi İstanbul Huber Köşkü'nün, yapıldığı dönemin ruhunu ve orijinal tasarımını yansıtacak şekilde restore edilmesi için Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği, İstanbul Teknik Üniversitesi, İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı (I.C.E) ile Assorestauro Derneği arasında iyi niyet protokolü imzalandı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün İtalya ziyareti esnasında gerçekleştirilen imza törenine Hayrünnisa Gül de katıldı.

Protokol ile başta Huber Köşkü olmak üzere İtalyan ve Türk uzmanların sanat, mimari, restorasyon ve konservasyon konusundaki tecrübe ve birikimi bir araya getirilerek ortak bir çalışma yürütülmesi hedeflendi. Bu kapsamda, Huber Köşkü bağlamında İstanbul Teknik Üniversitesi ile Assorestauro Derneği ortak çalışmalar yürütebilecek. İtalyan uzmanların Türkiye'ye davet edilerek yerinde incelemeler yapması, Türk uzmanların da İtalya'yı ziyaret ederek bu ülkede yapılan çalışmaları yerinde incelemesi ile İtalyan ve Türk öğrencilerin karşılıklı ziyaretlerinin planlanarak iki ülkenin tarihî mirasının korunması ile ilgili çalışmaların yürütülmesi mümkün olacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/huber-kosku-restore-edilecek_116503.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!