Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Tarihi Köşk Kaderine Terk Edildi!

İzmir'in Agora semtinde, bulunan ve 1970'li yıllarda Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne bağışlanan Osman Paşa Köşkü kullanılmadığı gibi bakımı da yapılmayınca kaderine terkedildi.

yapi.com.tr
Tarihi Köşk Kaderine Terk Edildi!

DHA'nın haberine göre, Agora'daki Osmanzade yokuşunda bulunan Osman Paşa Köşkü, 1970'li yıllarda kullanılması için Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne bağışlandı. Ancak aradan bunca yıl geçmesine rağmen, tescilli tarihi köşkün bakımı yapılmadığı gibi hiç kullanılmayıp, kaderine terk edildi. Tamamına yakını çöken köşk mezbelelik haline geldi. Bu duruma tepki gösteren mahalleli, devletin köşke sahıp çıkmadığından yakındı.

Birini konak belediyesi kurtardı

Yine Sosyal Hizmetlere ait olan ve Agora çevresinde bulunan diğer bir köşke ise 2007 yılında, dönemin Konak Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ sahip Çıktı. Kurum ile yapılan protokol gereği Belediye tarafından restorasyonu yapılan köşk, Nebahat Tabak Semt Evi adıyla kadınlara hizmet veriyor. Ancak kullanım için yapılan protokol süresinin sonuna doğru gelinmesinden dolayı, bu köşkün de diğeriyle aynı kaderi paylaşmasından endişe ediliyor. Burada kurs görüp, meslek öğrenen kadınlar, köşkün işlevsiz kalmaması için protokolün yenilenmesini istiyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tarihi-kosk-kaderine-terk-edildi_120016.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!