Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İnşaatın Önemi Unutulmasın

Seçim sonuçları koalisyonu işaret edince gayrimenkul sektörü temsilcileri, koalisyonun ekonomiye iyi gelmediğini söylediler.

yapi.com.tr
İnşaatın Önemi Unutulmasın

Sektör temsilcilerine göre, eğer koalisyon ‘doğru’ yönetilirse var olan ‘istikrar’ sürdürülebilir. Milliyet'ten Duygu Erdoğan'ın haberine göre, sonuçları ‘Türk halkının iradesi’ olarak yorumlayan patronlar, iş dünyasının buna göre ‘pozisyon’ alacağını ifade ederek, hükümetin kısa zamanda kurulup, ekonomiye verilen ‘önemin’ sürmesini beklentilerini dile getirdiler.

Ali dumankaya DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı

‘Umarız hükümet çabuk kurulur’

DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, bugünden itibaren gerek Ak Parti gerekse diğer partilerin içinde olduğu bir süreç yaşanacağını hatırlatarak, beklentilerinin bir an önce hükümetin kurulması olduğunu dile getirdi. Dumankaya, “Sonuçta çözüm sürecinin de, Türkiye’nin yaşadığı demokratik ortamın da hayırlısıyla devam ettirileceğine inanıyoruz” diye konuştu.

Ziya Yılmaz Dap Yapı Holding Yönetim Kurulu Başkanı

‘Bir an önce ekonomiye odaklanalım’

Daha önce yaşanan koalisyon dönemlerinin iyi yönetilmediğini anımsatan Dap Yapı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Biz koalisyon beklemiyoruz. Eğer istenilen performans olmazsa ekonomiye zarar verir. Türkiye bunu başarılı yönetemedi. Olacaksa iyi yönetilmeli. Bundan sonra Türkiye’nin kaybetmeye tahammülü yok. Her şeyi atlatıp kısa süre içinde ekonomiye odaklanalım” dedi.

Erhan Boysanoğlu Mesa Mesken Yönetim Kurulu Başkanı

‘Koalisyon sevdiğimiz şey değil’

Mesa Mesken Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, “Ülke ve sektör olarak koalisyon çok sevdiğimiz bir şey değil ancak hayırlısı olsun” dedi.

Ömer Faruk Çelik EYG Gayrimenkul Geliştirme İcra Kurulu Başkanı

‘İş dünyası yeni pozisyon belirleyecek’

EYG Gayrimenkul Geliştirme İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, 12 yıl sonra ilk kez koalisyon yaşanacağını kaydederek, şöyle dedi:

“Ekonomide istikrarın tek partiyle iyi gittiği iddiasında bulunurduk, hâlâ da öyle. Yani partisi hiç fark etmez. Ama son 12 yıldır ilk defa koalisyon görünüyor. İnşallah hayırlısı olur. İş dünyası buna göre pozisyonunu belirleyerek yoluna devam edecek.”

Uğur Dumankaya Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı

‘İstikrar devam edecektir’

Koalisyonun gelişmiş ekonomilerde sık rastlanan bir yönetim olduğunu vurgulayan Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, “Olgunlaşmış demokrasilerde oldukça işlevseldir. Türkiye 12 yıllık bir iktidarın son aşamasında gibi. Yeni bir dönem başlıyor, alışacağız, istikrarın devam edeceğine inanıyoruz, belki bir erken seçim çıkar ama ekonomi için olumsuz bir şey görmüyorum” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaatin-onemi-unutulmasin_131525.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!