Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Islah OSB'lerden Dönüşen OSB'lere Kredide Teminat Kolaylığı

Islah OSB'lerden dönüşen OSB'ler ve bu OSB'lerle ortak altyapı bütünlüğü sağlamak isteyen OSB'lerin yönetim kurullarının imzasını taşıyan taahütame, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca kullandırılan kredilerde banka teminatı olarak kabul edilebilecek.

yapi.com.tr / AA
Islah OSB'lerden Dönüşen OSB'lere Kredide Teminat Kolaylığı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın 'Organize Sanayi Bölgeleri Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği', Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Islah OSB'lerden dönüşen OSB'ler ve bu OSB'lerle ortak altyapı bütünlüğü sağlamak isteyen OSB'ler, kredi teminatı için ilgili bankaya kredinin güvencesini oluşturacak arsa ve arazilerin dökümünü birdirmeseler de yönetim kurulu üyelerinin imzasını taşıyan taahütname teminat için yeterli görülecek.


Henüz mülkiyetinde arsa bulunmayan OSB'ler için, OSB'yi oluşturan kurum ve kuruluşlara ait gayrimenkuller üzerine ipotek tesisi veya bankalardaki nakitleri üzerine bloke konulmaması halinde de tahhütname teminat olarak kabul edilebilecek.

Organize Sanayi Bölgeleri Kanunu'nun ilgili maddesine göre alınacak müteşebbis heyet veya genel kurul kararına dayanılarak OSB tarafından katılımcılardan tahsis edilen altyapı katılım bedelleriyle kredilerin geri ödenmesi sağlanacak. Alınan kararlar ile verilen taahhütname Bakanlık ve Maliye Bakanlığının izni olmadan değiştirilemeyecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/islah-osblerden-donusen-osblere-kredide-teminat-kolayligi_117843.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!