Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İstanbul Gayrimenkulde Dünya ile Yarışıyor

Geçtiğimiz günlerde Kazakistan’da düzenlenen ve ülkenin önde gelen yatırımcılarının katıldığı bir toplantıya, tüm dünyadaki Sotheby’s ofisleri arasından sadece Türkiye, İngiltere, Fransa ve ABD davet edildi. Toplantıda İstanbul’un bir metropol olarak artık, NewYork, Londra ve Paris ile yarışır konuma geldiğinin altı çizildi.

yapi.com.tr
İstanbul Gayrimenkulde Dünya ile Yarışıyor

Yatırımcılara bir konuşma yapan Turkey Sotheby’s International Realty Genel Müdürü Arman Özver, dünyada iki kıtayı bağlayan tek şehrin İstanbul olduğunun altını çizdi. İstanbul’un artık NewYork, Paris ve Londra ile yarışabilir konuma geldiğini vurgulayan Özver, geçtiğimiz aylarda çıkartılan Mütekabiliyet Yasası ile de yabancılara mülk edinme konusunda büyük kolaylık sağlandığını dile getirdi. Fitch’in Türkiye’nin yatırım notunu yükseltmesiyle birlikte bireysel ve kurumsal yatırımcıların artan ilgisine de değinen Özver, Kazakistanlı yatırımcıların Türkiye’de mülk edinmesinin büyük bir kazanım olacağını belirtti.

Kısa bir sürede çok değerli bir portföye ulaştıklarını belirten Arman Özver, sadece Türk değil dünyanın her yerindeki yatırımcılardan gördükleri ilgiden ötürü çok mutlu olduklarını söyledi. Özver son olarak, Türkiye’de gayrimenkule yatırım yapan herkesin kazanan taraf olacağını kaydetti ve Kazakistanlı yatırımcıları da yatırıma davet etti.

Toplantıda en çok dikkat çeken noktalardan biri de İstanbul dışında Büyükada ve Bodrum’daki gayrimenkullerin de yoğun ilgi ve talep görmesi oldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-gayrimenkulde-dunya-ile-yarisiyor-_103372.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!