Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Jeotermal Santrali, Dava Sürerken Çalışmalarına Devam Ediyor

Aydın'ın Germencik ilçesindeki jeotermal enerji santrallerinin iptaline ilişkin dava sürerken, şirket çalışmalarına devam ediyor. Halk şirketin faaliyetlerini durdurmasını istiyor.

yapi.com.tr
Jeotermal Santrali, Dava Sürerken Çalışmalarına Devam Ediyor

Aydın’ın Germencik ilçesi sınırları içerisinde Maren Enerji tarafından kurulması planlanan 3 adet jeotermal elektrik santraline karşı Germencik Çevre ve Doğa Derneği ve Germencik Ziraat Odası tarafından Çevresel Etki Değerlendirmesi(ÇED) olumlu kararının iptali için dava açıldı. Mahkeme ÇED olumlu kararını iptal etti. Şirket aynı yer için yeni bir ÇED süreci için başvurarak faaliyetini sürdürmeye devam ederken, bölge halkı ve çevre dernekleri tarafından ikinci kez dava açıldı. Dava süreci devam ederken şirket de aynı bölgede çalışmalarına devam ediyor.

BirGün’den Aycan Karadağ’ın haberine göre; Germencik Çevre ve Doğa Derneği Başkanı Halil Çetinkaya, konu hakkında yaptığı açıklamada şirketin faaliyetini durdurmasını istedi.

Çetinkaya şunları söyledi: “Dava devam ederken, ÇED yönetmeliğinde; ÇED süreci tamamlanmadan, söz konusu proje ile alakalı olarak hiçbir çalışmanın yapılamayacağı kesin ve açık olarak belirtilmesine rağmen, söz konusu şirket açılan hukukî davalara, yönetmeliğe ve yasaları hiçe sayarak bölgede faaliyetini sürdürmektedir. Yetkilileri görevini yerine getirmeye davet ediyoruz. Bu şirketin faaliyeti hemen durdurulmalıdır.”

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/jeotermal-santrali-dava-surerken-calismalarina-devam-ediyor_179319.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!