Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Karaburun'a Mücadelenin Gölgesinde Kara Haber!

Dikili'de balık çiftliği kurmak için ÇED sürecine çıkan Batı Deniz-Seramik firmasına Karaburun'da balık çiftliği onayı çıktı. Firma, Salman Köyü açıklarında yılda 2500 tonluk üretim gerçekleştirecek balık çiftliği kuracak.

yapı.com.tr
Karaburun'a Mücadelenin Gölgesinde Kara Haber!

Ege'de Son Söz'den Sinan Doğan'ın haberine göre, Dikili'de yeni bir balık çiftliği kurmak için Çevre Etki Değerlendirme (ÇED) sürecine başlayan Batı Deniz-Seramik Ürünleri firması, Karaburun Salman Köyü açıklarında yılda 2500 ton levrek, çipura, granyöz üretimini gerçekleştirecek tesis için de onay aldı. Çevre ve Şehircilik İzmir İl Müdürlüğü, Karaburun'da yeni balık çiftliğinin ÇED raporuna onay verdi. ÇED raporu, halkın görüş ve önerilerini almak üzere 10 gün boyunca görüşe açıldı.

Firma, daha önce Gerence Körfezi'nde 9 bin 600 metrekarelik deniz alanı üzerinde yılda 300 ton kapasiteli balık çiftliği kurmak için daha önce Tarım Bakanlığı'ndan izin almıştı. Ancak daha sonra firma yer değişikliği, alan artırımı, kapasite artırımı ve tür değişikliği yaparak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na yeniden başvurdu. Üretim alanını Salman Köyü açıklarına alan, üretim alanını 75 bin metrekareye çıkaran firma, üretim kapasitesini de 2500 tona yükseltti. Çiftlikte 30 metre çapında 30 adet ağ kafes kullanılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/karaburuna-mucadelenin-golgesinde-kara-haber_122094.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!