Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mahalle Gitti, Geride Muhtar Kaldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bir süredir Kadifekale’de yürüttüğü kentsel dönüşüm projesinde bir mahalleden geriye bir tek muhtar kaldı.

yapi.com.tr
Mahalle Gitti, Geride Muhtar Kaldı

Heyelan tehlikesi altındaki Kadifekale’deki gecekondular yıkıldı, isteyenler Uzundere’deki modern konutlara taşındı. İstemeyenler ise kamulaştırma bedellerini alarak başka yere taşındı. İmariye Mahallesi ise yıkımdan en fazla nasibini alan mahalle oldu. Buradan yaklaşık 20 bin kişi, başka yerlere göçtü. DHA'nın haberine göre, gecekonduların yıkıldığı bölge, hızla ağaçlandırılıp yeşil alana dönüştürüldü. Agora çevresindeki kamulaştırma çalışmaları sonrasında da çok sayıda iş yerinin ve konutun bulundu 920 sokağın büyük bölümü yıkıldı. Yıkılan alan tel örgülerle çevrilirken, sokağın tabelası ise yerinde kaldı.

Seçime kadar görevime devam edeceğim

Kentsel dönüşüm çalışmaları nedeniyle tamamı yıkılan İmariye Mahallesi’nden geriye sadece Mahalle Abdulaziz Turan kaldı. Turan, geçmişte bölgede 20 bin insanın yaşadığını belirterek, "Mahallemde oturan bir tek vatandaş kalmadı. Geride bir tek muhtar olarak ben kaldım. Göç eden vatandaşların gelen resmi evraklarının ulaştırılması, adresleri ve kendileri ile ilgili diğer işlemleri yapıyorum. Seçime kadar görevime devam edeceğim" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mahalle-gitti-geride-muhtar-kaldi_111950.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!