Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Muğla'da Termik Santrallerde Eylem

Yatağan Termik Santrali ile Güney Ege Linyitleri İşletmesi'nin özelleştirme ihalesinin bugün yapılacağının açıklanması üzerine santrallerle kömür ocaklarında çalışan işçiler, Yatağan-Milas karayolunu trafiğe kapattı.

yapi.com.tr/AA
Muğla'da Termik Santrallerde Eylem

Muğla'daki Yeniköy ve Yatağan termik santrallerinde çalışan işçiler, özelleştirme ihalesine tepki gösterdi.

Yatağan Termik Santrali ile Güney Ege Linyitleri İşletmesi'nin özelleştirme ihalesinin bugün yapılacağının açıklanması üzerine toplanan maden işçilerinden birinin Yatağan-Milas karayolunda oturarak eylem yapması üzerine Maden-İş Sendikası Yatağan Şubesi yöneticileri, işçiye eylemi sonlandırması çağrısında bulundu.

Bu sırada diğer işçiler de eylem yapan kişiye destek vererek Yatağan-Milas karayolu trafiğe kapatıldı. Sendika yöneticilerinin eylem yapan işçilerle yaptığı görüşmelerinin ardından eylem sonlandırıldı ve karayolu yeniden trafiğe açıldı.

Yatağan Termik Santrali önünde eylem yapan işçiler de santral önünde Yatağan-Milas karayolunu araç trafiğine kapattı. Yaklaşık 5 dakika süren yol kapatma eylemi, daha sonra sonlandırıldı.

Milas'taki Yeniköy Termik Santrali'nde de bir işçi, kendisini nizamiye kapısına zincirledi. Türkiye Kömür İşletmeleri'nde çalışan işçiler, kömür sahaları girişinde beklemeye başladı. İşçilerin eylemleri sürüyor.

Tes-İş Yatağan Mali Şube Sekreteri İsmail Demir, yaptığı açıklamada, santrallerin özelleştirilmesine karşı eylemlerini sürdüreceklerini söyledi.

Demir, "Özelleştirme için buraya gelenleri içeriye sokmayacağız. Santraller bizim vatanımız. Vatanımızı kimseye vermeyeceğiz" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/muglada-termik-santrallerde-eylem_121238.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!