Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

‘Niyetiniz Otel Yapmaksa Phaselis’i Size Vermeyiz’

Fettah Tamince’nin otel yapacağı Phaselis (Faselis) Antik Kenti’nde eylem yapan yüzlerce kişi “Phaselis’i vermiyoruz” dedi.

yapi.com.tr
‘Niyetiniz Otel Yapmaksa Phaselis’i Size Vermeyiz’

Sol Gazetesi'nin haberine göre, Antalya Phaselis antik kentinde bir araya gelen çeşitli demokratik kitle örgütleri ve siyasi partilerin üyeleri, otel yapılması planlanan ormanda bir açıklama yaptı. Otel yapılması için bir bölümü verilen antik kentte buluşan Antalyalılar “Phaselis’i vermiyoruz” dedi.

Antik kentte bu sabah saatlerinde buluşan yüzlerce Antalyalı otel yapılmak için tahsis edilen ormanı dolaştı. Gezinin sonunda basın açıklamasını grup adına A Platforumu sözcüsü Hediye Gündüz okudu. Açıklamada, tahsis edilen alanın 8 no’lu parselde yer aldığı ve 1998 yılında hazırlanan imar planıyla yapılaşmaya açıldığı belirtildi. Gündüz, 2005 yılında Fettah Tamince’nin sahibi olduğu Ares Fasilis İnşaat Turizm Ticaret A.Ş.’ye tahsis edilen bölgeyle ilgili yaşanan süreci özetledi. Endemik bitkilerin yoğunlukta olduğu antik kentin önemli bir koy olduğu dile getirilen açıklamada yetkililere seslenen Gündüz, Phaselis antik kente dokunulmaması ve bu tahsisin bir an önce durdurulması çağrısında bulundu.

Tepkiye neden olan Phaselis antik kenti koyunda bulunan orman, otel yapılması amacıyla Fettah Tamince’ye tahsis edilmiş, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı söz konusu alan için geçen yıl “ÇED gerekli değildir” raporu vermişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/niyetiniz-otel-yapmaksa-phaselisi-size-vermeyiz_116594.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!