Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Pakistan da TOKİ Dedi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Pakistan temasları çerçevesinde Başbakan Navaz Şerif ile bir araya geldi. Şerif, toplu konut, kentsel dönüşüm ve çevre konularında Türkiye’nin birikimlerinden yararlanmak istediklerini söyledi.

yapi.com.tr
Pakistan da TOKİ Dedi

Erdoğan Bayraktar ile Başbakanlık Ofisi’nde bir görüşme yapan Navaz Şerif, ülkesinde büyük bir kentsel dönüşüm çalışması başlatacaklarını belirterek; Türkiye’nin sunacağı her türlü katkıya büyük önem verdiklerini dile getirdi. TOKİ modelinin Türkiye'deki başarısına işaret eden Şerif, Pakistan'da da federal hükümetin benzer bir yapılanmayla toplu konut idaresi başkanlığını oluşturacağını açıkladı.
 
Erdoğan Bayraktar da, ''Pakistan Başbakanı Sayın Şerif'in talebi doğrultusunda biz toplu konut ve şehircilik anlamında tüm birikimlerimizi paylaşmaya hazırız. TOKİ olarak 8,5 yılda 500 bin konut projesi gerçekleştirdik. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak da düzenli şehirleşme, kentsel dönüşüm ve çevrenin korunması için çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Pakistan'la bu konudaki tüm tecrübelerimizi paylaşmak istiyoruz'' dedi.
 
Daha önce Pakistan’a üç kez geldiğini hatırlatan Bakan Bayraktar, Türkiye’nin şehircilik modeli, konut üretimindeki finans kaynakları ve arazi sistemi hakkında Başbakan Navaz Şerif’e bilgi verdi. Düşük gelirli ailelerin konut sahibi yapılması modeli ile afet riski taşıyan konutların yenilenmesi konusunda Türkiye’de yapılan çalışmaları aktaran Bakan Bayraktar, Pakistan hükümetiyle, atık suların arıtılması ve hava kalitesinin yükseltilmesi konularında yapılan ortak çalışmalara yaptıklarını dile getirdi.
 
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Yardımcısı Ahmet Şahin’in de yer aldığı heyet, ziyaret çerçevesinde, Penjap eyaleti başkenti Lahor'da Türk şirketleri tarafından gerçekleştirilen katı atık yönetimi ve toplu taşıma ile metrobüs projelerini inceleyecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/pakistan-da-toki-dedi_112227.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!