Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Philips 'İcat'çılığının 100. Yılını Kutluyor

Philips Araştırma, 1914'te kurulduğundan bu yana insan hayatını iyileştiren birçok inovasyona imza attı. Eindhoven'da düzenlenen özel bir etkinlikle Philips Araştırma'nın yüzüncü yıl kutlamaları başladı.

yapi.com.tr / AA
Philips 'İcat'çılığının 100. Yılını Kutluyor

İlk ampul geliştirildiğinden bu yana Philips, sağlık hizmetlerini herkes için daha erişilebilir ve uygun fiyatlı hale getirecek teknolojiler, insanların refahını iyileştirecek ve dünyayı daha sürdürülebilir bir hale getirecek enerji verimli LED aydınlatma çözümleri, faaliyet gösterdiği ülkelere özel tüketici ürünleri ve hizmetler gibi insanlar için önem taşıyan inovasyonlara odaklanıyor.

Philips Araştırma Genel Müdürü Henk van Houten, araştırmaya dayalı inovasyonun Philips'in can damarı olduğunu belirterek, "İcat yapmak ve teknolojiyi insanların başarısına yardımcı olacak şekilde uygulamak bizim için bir tutku. İnsanların karşılaştığı kilit zorluklara hitap eden iddialı inovasyon hedefleri formüle ederek insanlar için önem taşıyan etkili çözümler yaratmaya iştirak etmeleri için bilim insanlarımıza ve ortaklarımıza ilham kaynağı oluyoruz" ifadelerini kullandı.

Şirket kurucuları Anton ve Gerard Philips, 1914 yılında Hollanda'nın Eindhoven kentinde Philips araştırma laboratuvarı Natuurkundig Laboratorium'u (NatLab) kurdu. Ünlü fizikçi Dr. Gilles Holst tarafından yönetilen laboratuvar, yeni ışık kaynakları keşfetmenin yanısıra radyo ve elektron teknolojisine odaklandı. Dünyanın en büyük kurumsal araştırma organizasyonlarından birine sahip olan Philips, dünya çapında çalışıyor ve Hollanda'nın Eindhoven kentindeki genel merkeziyle birlikte Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya'da 6 merkezde hizmet veriyor. Dünya genelinde 50 ülkeden 1.500'ü aşkın uzman çalıştırıyor ve 165 bin kabul edilmiş patente sahip.

"Philips, 2012 yılında Ar-Ge çalışmalarına 1,8 milyar avrodan fazla yatırım yaptı"

Philips, 2012 yılında Ar-Ge çalışmalarına 1,8 milyar avrodan fazla yatırım yaptı. Bu yatırımın büyük bir yüzdesi kurumsal araştırma organizasyonuna yapıldı. Philips Araştırma’nın gücü, çok disiplinli inovasyon yaklaşımı, dünya çapında tüm insanların ihtiyaçlarını karşılayan etkili çözümler sunmak için önemli ortaklar ve son kullanıcılarla birlikte etkin çözümler geliştirmesinden kaynaklanıyor.  

Philips Araştırma, geçen yüzyılın ilk on yılına damgasını vuran önemli birçok inovasyona imza attı. Rotalix X-ışını tüpü tüberkülozla mücadelede çığır açtı. İlk Philips radyosu farklı kıtalardaki insanları bir araya getirdi ve insanların müzik dinleme yöntemini şekillendirdi. Öncü bir model olan Philishave elektrikli tıraş makinesi 1939 yılında piyasaya sunulduğundan bu yana ikonik bir tüketici ürünü haline geldi. Bunu 1963 yılında ilk kompakt ses kaseti ve 1982'de ilk kompakt diskinin (CD) de aralarında bulunduğu Philips'in en çok bilinen diğer yenilikleri takip etti.

Son dönemde, Philips’in araştırma uzmanları minimal invaziv prosedürlerde canlı rehberlik için düşük X-ışını dozu seviyelerinde mükemmel görüş sağlayan AlluraClarity girişimsel röntgen sistemi, 200 lümen/vat bariyerini aşan dünyanın en enerji verimli LED lambası ve Philips Sonicare'in ağız sağlığı teknolojisi AirFloss gibi inovasyonlara katkıda bulundu.

Philips insanların ihtiyaçlarını doğru bir şekilde anlayıp buna uygun dijital çözümler ve deneyimler geliştirerek dijital dünyada kişiselleştirilmiş deneyimler sunmaya odaklanıyor.  

Kişisel kablosuz aydınlatma sistemi Philips hue, Philips Smart Air Purifier ve bir dizi bağlantılı hasta takip çözümleri gelişmiş klinik karar destek araçlarıyla birleşerek uzaktan ve yatakta hasta takibi olanağı sağlıyor. Yeni fikirler bulup insanların hayatına değer ve anlam katmak için Philips'in dijital dünyadaki inovasyon liderliğini test ediyor.

Açıklamada yer verilen bilgiye göre, Hollanda kökenli Royal Philips Electronics (NYSE: PHG, AEX: PHI) sağlık, aydınlatma ve tüketici ürünleri sektörlerinde sunduğu güncel yenilikler ile insanların yaşamlarını iyileştirmeye odaklı, çok amaçlı bir Sağlık ve İyi Yaşam şirketi. Merkezi Hollanda'da bulunan Philips'in dünyada 100’den fazla ülkede toplam 114 bin çalışanı var. Şirketin 2012 yılındaki satışlarının tutarı 24,8 milyar avro seviyesinde gerçekleşti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/philips-icatciliginin-100-yilini-kutluyor_116358.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!