Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Philips "Işığın Geleceği"ni Açıkladı

Aydınlatmada yaşanan dijital devrimin ön saflarında yer alan ve Bursa'da hayata geçirdiği LED aydınlatma projeleriyle şehre ayrı bir kimlik katan Philips, ışığın geleceğini şekillendiren 12 temel trendi ortaya çıkaran raporun çarpıcı sonuçlarını açıkladı.

yapi.com.tr
Philips "Işığın Geleceği"ni Açıkladı

LED teknolojisinin öncüsü Philips, dünyanın önde gelen trend araştırmaları ve gelecek senaryoları şirketi PSFK labs’in hazırladığı “Işığın Geleceği” raporuna sponsor oldu.

Aydınlatmanın günlük hayatımızı nasıl etkilediğini gösteren ve aydınlatma alanında ortaya koyduğu gelecek trendleri ile ufuk açıcı bir rapor olan “Işığın Geleceği”, uzmanlarla yapılan söyleşilerin yanı sıra 50'yi aşkın vaka çalışmasını içeriyor. Aydınlatmanın deneyim yaşatma, hikâye anlatma, bilgi aktarma ve iyi yaşamı teşvik etme amacıyla nasıl kullanılabileceğini gösteren 4 ana tema altında 12 trendin özetini sunan rapor, ışığın insan yaşamını olumlu yönde nasıl etkilediğini de ortaya koyuyor.

Philips Türkiye CEO’su Göktuğ Gür ve Philips Aydınlatma Türkiye Pazarlama Direktörü Hakan Payzun'un katılımıyla 05 Kasım 2013 Salı günü Bursa'da düzenlenen basın toplantısında, "Işığın Geleceği" raporuyla birlikte, Bursa’da hayata geçirilen yeni aydınlatma projeleri de paylaşıldı.

Gür: "Hedefimiz, Bursa’nın iyi aydınlatılmış bir şehir olmasına katkı sağlamak"

Philips'in 90’lı yıllardan bu yana dünya genelinde mimari yapı aydınlatması ve şehir güzelleştirme çalışmaları gerçekleştirdiğini hatırlatan Philips Türkiye CEO’su Göktuğ Gür; "Bu kapsamda yüzlerce projeye imza attık. Paris’teki Eyfel Kulesi’nden, Londra’daki Big Ben’e; Atina’daki Akropolis’ten Berlin’deki Reichstag’a ve İstanbul’daki Boğaziçi Köprüsü’nden; Erzincan Tren Garı’na, Selimiye Camii’nden, Amasya Valilik Binası’na kadar şehirlerin sembolü haline gelmiş pek çok önemli yapı Philips tarafından aydınlatıldı. Türkiye’de şehir aydınlatma çalışmalarımızı yoğun olarak sürdürüyoruz.

Ankara protokol yolunun yeni hali

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Tasarım Elektrik ile birlikte Bursa’da geçen yıllarda gerçekleştirdiğimiz Emir Sultan Cami, Ulu Cami, Bursa Saat Kulesi, Balibey Han, Acemler Üst Geçidi, Emir Sultan Alt Geçidi gibi projelere yenilerini eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Son olarak Bursa Enerji Müzesi, Telekom Genel  Müdürlüğü, Gemlik Köprüsü, Whiteside Ofis Binası, Yıldırım Cami, Güllük Üst Geçidi, Beşevler Rekreasyon Alanı ve  Mimar Sinan Parkı’nı da LED teknolojisi kullanarak aydınlattık. Yıldırım külliyeleri, Hüdavendigar Parkı ve Köprüsü, önümüzdeki aylarda aydınlatmasını tamamlayacağımız mekânlar arasında yer alıyor. Hedefimiz gelişen ekonomik gücüyle Türkiye’nin en büyük ilk dört şehri arasında yer alan Bursa’nın iyi aydınlatılmış bir şehir olmasına katkı sağlamak.” dedi.  


Payzun:
"Aydınlatma, etkileşimimizin merkezinde yer alacak"

Rapor hakkında bilgi veren ve aydınlatmanın geleceğini şekillendiren trendleri anlatan Philips Aydınlatma Türkiye Pazarlama Direktörü Hakan Payzun ise, Philips olarak aydınlatmada yaşanan dijital devrimin ön saflarında yer aldıklarını belirterek; "Daha sağlıklı ve sürdürülebilir bir dünya yaratma taahhüdümüz kapsamında aydınlatmanın geleceğine yön vermeye devam ediyoruz. İçgörülerimiz, uzmanlığımız ve çığır açıcı yeniliklerimiz ile bireylerin ve toplumların yaşamlarında olumlu değişiklikler yapıyoruz. ‘Işığın Geleceği’, önümüzdeki yıllarda rapordan ilham alacak insanlarla meyvelerini verecek ağacın bereketli ilk filizleri.” diye konuştu.Aydınlatmada yeni bir çağın eşiğine gelindiğine dikkat çeken Payzun, “Bir yandan teknolojik yeniliklerin diğer yandan acil küresel ihtiyaçların kazandırdığı hızla aydınlatma, toplumun tüm yönlerinin ayrılmaz bir parçası haline geliyor. Bundan beş yıl önce hayatımıza akıllı telefonların girmesiyle mobil telefonlar sadece bir iletişim aracı olmaktan çıkarak günlük yaşamımızın her anına eşlik eden cihazlar haline geldi. Benzer şekilde önümüzdeki beş yıl içerisinde de aydınlatmanın birbirimizle etkileşimimizin merkezinde yer alacağı kanaatindeyiz. Gelecekte ışığı sadece işlev olarak görmeyeceğiz, ışık bizim için bir araç olacak. Işık sadece açıp kapadığımız bir şey değil, etrafımızdaki dünyadan en iyi şekilde yararlanmamızı sağlayacak bir araç haline geliyor.” dedi.Payzun, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Işık, güvenlik duygusu ve hayranlık uyandırmanın yanı sıra ilham verme, canlandırma, rahatlatma ve iyileştirme gücü de veriyor. Aydınlatmaya getirdiğimiz yenilikler bugünün ve geleceğin bireyleri, toplumları, çevresi ve ekonomilerine yarar sağlıyor. Aydınlatmada yenilik gündemini şekillendiren 3 temel toplumsal trend; dünyanın daha fazla ve daha akıllı aydınlatmaya ihtiyacı olduğu ve giderek daha çok dijitalleştiği yönünde...”


"Işığın Geleceği" raporunda yer alan 12 trend için ilerleyiniz >

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/philips-isigin-gelecegini-acikladi_113681.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!