Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Philips’in 2013 Satışlarının %51'i Yeşil Ürünlerden

Philips’in yeşil ürün satışları, 2013’te elde edilen toplam satışın yarısını aştı. Şirketin, geçen yıl elde edilen 11,8 milyar avroluk yeşil ürün satışları, toplam satışın yüzde 51’i oldu.

yapi.com.tr / AA
Philips’in 2013 Satışlarının %51'i Yeşil Ürünlerden

Philips tarafından yapılan açıklamada şirketin, 2013’te elde edilen 11,8 milyar avroluk yeşil ürün satışlarının, toplam satışın yüzde 51’ine denk geldiği belirtilerek, bu satışların şirketi 2015 EcoVision sürdürülebilirlik performans hedefine belirlenenden iki yıl önce ulaştırdığını bildirildi.

Açıklamaya göre ayrıca, hasta sonuçlarını iyileştiren, daha fazla değer yaratan ve bakım hizmetlerine erişimi artıran 13 yeni ürünün piyasaya sürülmesiyle sağlık alanının yeşil ürün portföyü genişletildi. Çevresel etkileri azaltma amacıyla yürütülen çalışmalar çerçevesinde, Philips’in tüm 1.5T MRG modellerinin piyasa ortalamasından çok daha düşük seviyede enerji tükettiği COCIR (Radyolojik, Elektromedikal ve Tıbbi Bilişim Sanayicileri Avrupa Koordinasyon Komitesi) tarafından tanındı. Tüketici ürünleri alanında geri dönüştürülmüş maddelerin kullanımının devam ettirilmesiyle 330 tonu aşkın geri dönüştürülmüş plastiğin bir kısmı elektrikli süpürgelerde kullanılırken 250 tona yakın kısmı da ütülerde kullanıldı.

2013 yılında Philips, LED çözümlerinin geliştirilmesinde öncü aydınlatma alanına yaptığı yatırım (327 milyon avro) da dahil olmak üzere yeşil inovasyona toplam 509 milyon avro yatırım yaptı. Nisan ayında Philips aydınlatma bölümü, 200 lümen/vat oranıyla yüksek kaliteli ışık yayan, dünyanın en enerji verimli LED lambasını (TLED) geliştirerek bir başarıya imza attı.

"Doğrusal ekonomiden dairesel ekonomiye geçiş hızlanıyor"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Philips Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Göktuğ Gür, bu başarıların ancak sürdürülebilirlikle değer oluşturulacağına, sürdürülebilirliğin mevcut zorlu ekonomik koşullarda dahi yenilik ve büyüme yolunda önemli fırsatlar sunacağına olan inançlarının kanıtı olduğunu ifade etti.

Bu yıl doğrusal ekonomiden dairesel ekonomiye geçişin hızlandığının görüldüğünü belirten Gür, "Bu da bize faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlar ve piyasalarda hem maliyetten tasarruf ederek hem de yeni piyasalar oluşturarak veya mevcut olanları büyüterek ekonomik değer yaratma fırsatını sunuyor. Bugün Philips’in 1,8 milyar kişinin yaşamını iyileştirdiğini ve 2015’e kadar bir yılda 2 milyar kişiye ulaşma yolunda olduğunu bildirmekten gurur duyuyorum" değerlendirmesini yaptı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/philipsin-2013-satislarinin-51i-yesil-urunlerden_119264.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!