Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Polimeks Orta Asya’nın En Büyük Kongre Merkezi'ni İnşa Edecek

Polimeks, Orta Asya’nın en büyük kongre merkezinin inşaatına başlıyor. Türkmenistan’ın Avaza Bölgesi’nde Kasım 2012 tarihinde inşaatına başlanacak Avaza Kongre Merkezi’nin yaklaşık 36 ay içinde tamamlanması planlanıyor.

yapi.com.tr
Polimeks Orta Asya’nın En Büyük Kongre Merkezi'ni İnşa Edecek

Toplam 130 bin metrekare alanda 37 bin 300 metrekare kapalı alana sahip olacak Avaza Kongre Merkezi için yaklaşık 197 milyon 500 bin dolar yatırım yapılacak. Bodrum + 9 katlı olarak inşa edilecek Avaza Kongre Merkezi’nde, her türlü toplantı ve etkinliğe hizmet verebilecek birbirinden farklı büyüklük ve işlevsellikte toplantı salonları olacak. Binanın içinde 2 bin kişilik konferans salonu, 1 adet 500 kişilik ve 1 adet 300 kişilik banket salonları ile 300 kişilik medya toplantı salonu yer alacak. Ayrıca devlet başkanları için 200 kişilik çok fonksiyonlu görüşme salonu, iki taraflı protokolleri imzalama salonu, hükümet heyetlerinin iki taraflı buluşmaları için salon bulunacak.

Bunun yanısıra 30 ila 100 kişi arasında etkinlik yapılabilecek 6 adet küçük toplantı salonunun bulunacağı Avaza Kongre Merkezi’nde, 100 kişilik resepsiyon salonu ve ülkelerin devlet başkanları için 4 adet çalışma odası olacak. Kongre merkezinde, Türkmenistan Cumhurbaşkanı için de özel çalışma odaları ve ofisler yapılacak.

Polimeks İnşaat

Erol Tabanca, Cem Siyasi ve Abdullah Gözener tarafından 1995 yılında kurulan şirket, Türkmenistan’da toplam 118 projeye imza attı. Hâlihazırda şirket portföyünün yüzde 95’lik bölümü Türkmenistan’da üstelendiği projelerden oluşuyor. Polimeks, inşaat sektörün en prestijli yayınlarından uluslararası Enginnering News Record (ENR) Dergisi tarafından 2012 yılının 'En büyük 225 Uluslararası Müteahhit' sıralamasında 56’ıncı sırada gösterildi. Şirket aynı listede yer alan 33 Türk firması arasında ise ilk sırada yer aldı.

Başta Orta Asya’nın en büyük spor kompleksi olarak gösterilen Aşkabat Olimpiyat Kompleksi olmak üzere Türkmenistan’ın zengin kültürel özelliklerini taşıyan Anayasa Anıtı, Bağımsızlık ve Tarafsızlık Anıtı gibi, kültür-sanat kompleksleri, tarihsel ve sanatsal öneme sahip anıtlar, hükümet binaları otel, hastane, arıtma tesisi, çimento fabrikaları, hipodrom ve alışveriş merkezleri gibi farklı kullanım özelliklerine sahip birbirinden nitelikli projelerin altında Polimeks imzası bulunuyor. Bugün 15 bin 722 çalışanı bulunan Polimeks, 2012 yılında toplam yatırım değeri 4.3 milyar doları bulan 10 projenin inşaatına devam ediyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/polimeks-orta-asyanin-en-buyuk-kongre-merkezini-insa-edecek_102561.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!