Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Seranit Ar-Ge'de İlk 30 Arasında

Türk Patent Enstitüsü’nün verilerine göre Seranit Grup, 2013 yılında yaptığı 11 patent başvurusu ile Türkiye’deki ilk 100 firma arasında 26. sırada yerini aldı.

yapi.com.tr / AA
Seranit Ar-Ge'de İlk 30 Arasında

Seranit Grup, Türkiye Patent Enstitüsü’ne (TPE) yapılan yerli patent başvuruları içinde en çok başvuru yapan ilk 100 firma arasında 26. oldu. 2013 yılında TPE’ye yaptığı 11 patent başvurusu ile sıralamaya giren Grubun İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ece Ceylan Baba, sıralamada ilk 30’da yer almalarının doğru yolda olduklarının en önemli göstergesi olduğunu söyledi ve şu değerlendirmede bulundu:

"Üstelik bu sıralamada, sektörümüzden bir tek kendi şirketimizin yer almış olması da bizler için ayrı bir gurur kaynağı. Çünkü biz Seranit Grup olarak her zaman üreten bir firma olduk. İnovasyon daima, Grubumuz ve Grup markalarımız için en önemli konuların başında yer aldı. Bugüne kadar sektöre katma değer yaratacak yenilikçi ürünleri pazara sunduk bundan sonra da bu stratejimize devam edeceğiz. Gerek Türkiye’de gerekse uluslararası platformda başarının en temel anahtarının, inovasyon olduğunu söylemek yanlış olmaz. Dolayısıyla patent de bizim için inovasyon kadar önemli konular arasında yer alıyor”.

Seranit Grup olarak Ar-Ge ve Ür-Ge yatırımlarının tüm hızıyla devam edeceğini dile getiren Baba; Türkiye seramik sektörünün dünya pazarlarındaki haklı yerini alması için araştırma geliştirme yatırımlarına hız vermenin, tasarımların kopyalanmamasının ve sektör olarak kendi tasarımlarıyla öne çıkmanın önemine vurgu yaptı.  

Seranit Porselen, Serra Seramik, Vanucci Mutfak & Banyo ve Seranit Yapı Gereçleri’nin yer aldığı dört markayı Seranit Grup çatısı altında toplayan şirket, Ar-Ge çalışmalarını Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Sabriye Pişkin öncülüğündeki ekiple yürütüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/seranit-ar-gede-ilk-30-arasinda_116976.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!