Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

'TOKİ Kentsel Dönüşüme Çok Büyük Katkı Yaptı'

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "TOKİ son 10-12 yılda çok büyük işler başardı. 600 bine yakın konut imar etti. Kentsel dönüşüme çok büyük katkılarda bulundu" dedi.

yapi.com.tr
'TOKİ Kentsel Dönüşüme Çok Büyük Katkı Yaptı'

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Başbakanlık Toplu Konu İdaresi (TOKİ) ve Bingöl Belediyesi işbirliğiyle İnönü Mahallesi'nde yürütülen Kentsel Dönüşüm Programı kapsamında yaptırılan toplu konut alanında incelemelerde bulunduktan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, 1971 depreminde yaptırılan konutların yerine inşa edilen bin 376 konutun Bingöl ölçeğinde çok büyük bir proje olduğunu söyledi.

Bingöl halkı olarak TOKİ'nin 2003'te meydana gelen depremin ardından hızlı bir şekilde yaptığı çalışmaları hiçbir zaman unutmayacaklarını dile getiren Yılmaz, konutların tamamlanmasıyla Bingöl'ün modern bir görünüme kavuşacağını belirtti.

Dünya Gazetesi'nin AA kaynaklı haberine göre Yılmaz, TOKİ'nin konut alanında büyük atılım gerçekleştirdiğini belirterek, "TOKİ, son 10-12 yılda çok büyük işler başardı. 600 bine yakın konut imar etti. Kentsel dönüşüme çok büyük katkılarda bulundu. TOKİ'nin çok iyi işler yaptığı illerden biri de Bingöl. TOKİ'ye, hükümetimize, başbakanlığımıza o anlamda şükran borçluyuz, teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

TOKİ'nin belediye, karayolları ile vatandaşların desteğiyle Bingöl'de yeni bir yaşam alanı oluşturulduğunu aktaran Yılmaz, alışveriş merkeziyle, sosyal donatılarıyla, okuluyla her şeyiyle yeni bir alan oluştuğunu bildirdi.

Proje kapsamında 560 vatandaşın hiçbir maddi katkıda bulunmadan eski konutlarını bu yeni konutlarla değiştirme imkanına kavuştuğunu dile getiren Yılmaz, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Metrekare olarak çok daha düşük, eski, afetlere karşı riskli ve kaloriferli olmayan yapıdan modern, kaloriferli, afete karşı dayanıklı, değeri çok daha yüksek konutlara kavuşmuş oldular. Aksine bazı hak sahipleri birden fazla konuta sahip oldular. Bu gerçekten çok başarılı bir uygulama oldu. Burada ne TOKİ ne de belediyemiz hiçbir şekilde kar etme gayesi gütmedi. Tamamen sosyal bir bakış açısıyla bu projeler gerçekleştirildi."

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-kentsel-donusume-cok-buyuk-katki-yapti_127407.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!