Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Türkiye Sumitomo İş Makinaları'nın Bölge Üssü Olacak

Dünyada paletli ekskavatör ve asfalt serme makinesi üretiminde söz sahibi Sumitomo markası, TSM Global Turkey Sumitomo Construction Machinery çatısı altında Türkiye’de satılmaya başlıyor. 400 yıllık geçmişe sahip Japonya’nın 3’üncü büyük holdingi Sumitomo, pazar liderliğini hedefliyor.

yapi.com.tr
Türkiye Sumitomo İş Makinaları'nın Bölge Üssü Olacak

Geçmişi 16’nci yüzyıla dayanan Sumitomo Grubu, Türkiye iş makineleri pazarında lider olmayı hedefliyor. Sumitomo markası, bu ay itibariyle yüzde 90’ı yabancı, yüzde 10’u Türk ortaklık yapısına sahip TSM Global tarafından pazarlanacak. 120’den fazla ülkede varlığını sürdüren ve ABD, Çin, Endonezya ve Japonya gibi pazarlarda satış, servis ve yedek parça hizmeti veren Sumitomo’nun ürün portföyünde 7 tondan 85 tona kadar paletli ekskavatör ve 6 ile 9 metre olmak üzere iki ayrı modelde asfalt serme makinesi bulunuyor.

Foto: Taner Sönmezer ve Ichiro Shimada

Ichiro Shimada: Türkiye’deki faaliyetlerimizi, profesyonel bir iş ortağı ile yürütmeye karar verdik

Japonya’nın en büyük 3 grubundan biri olarak kimyadan endüstriye, otomotivden finans sektörüne, madencilikten ağır sanayiye kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösterdiklerine işaret eden Sumitomo İş Makinaları Başkan Yardımcısı Ichiro Shimada, "Bu grubun en değerli parçalarından biri olan Sumitomo İş Makineleri, paletli ekskavatör ve asfalt finişerini üretmek üzere 1963 yılında Sumitomo Ağır Sanayi çatısı altında kuruldu. Ürünleri tüm dünyada kalite, yakıt tasarrufu ve çevreci teknolojileriyle bilinen Sumitomo İş Makinaları olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi, profesyonel bir iş ortağı ile yürütmeye karar verdik” dedi.

Türkiye’deki varlıklarıyla iki ülke arasında güçlü bir ticaret köprüsü kuracaklarına inandıklarını belirten Shimada, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Finansal yapımız, profesyonel yaklaşımımız ve ürünlerimizin kalitesiyle Türkiye’nin 2023 hedeflerine destek vermek için buradayız. Ürünlerimiz, 1991 yılından bu yana Türkiye’de satılıyor ve pazarda bilinen, tercih edilen bir markayız. Türkiye’de son 10 yılda inşaat ve madencilik sektörü çok büyük gelişim gösterdi ve bunun gelecekte de süreceğini öngörüyoruz. Varlığımızla Türkiye’nin altyapısının geliştirilmesine katkı sağlamakla kalmayacağız; aynı zamanda yapılacak olan yatırımlarla Türkiye’yi Sumitomo İş Makinaları'nın bölge üssü haline getireceğiz. Irak, İran Azerbaycan, Gürcistan, Kırgızistan, Türkmenistan ve Özbekistan pazarlarını artık TSM Global Turkey Sumitomo Construction Machinery şirketinden yöneteceğiz”.

Taner Sönmezer: Hedefimiz Sumitomo’yu Türkiye’de lider yapmak

TSM Global CEO'su ve ortağı Taner Sönmezer de, "Köklü geçmiş ve kurumsal kimliğe sahip Sumitomo markası, dünyanın her yerinde müşteriye sağladığı güven ve desteğin yanı sıra üstün satış sonrası hizmetleriyle bilinir" diyerek; hedeflerinin markayı Türkiye’de 1 numara yapmak olduğunu vurguladı. Yıl sonuna kadar bayilerle birlikte 500 kişilik bir aile olmayı planladıklarını kaydeden Sönmezer, "Kısa sürede Türkiye’nin büyük şehirlerinde bayi ve servis yapılanmamızı tamamlayacağız. Bu sayede Türkiye’de hâlihazırda kullanılmakta olan 3.000 adedin üzerindeki iş makinemize daha iyi servis hizmeti verebileceğiz” dedi.

Orta vadede Türkiye’de pazar liderliğini hedeflediklerini dile getiren Sönmezer, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şu anda paletli ekskavatör pazarında yüzde 12’lik payımızı kısa sürede geliştirebileceğimize inanıyoruz. 2023 hedefi doğrultusunda Türkiye büyük projelere imza atıyor. Ülkemizin gelişimine ve büyük yatırımlarına, Sumitomo İş Makinaları'nın güç ve performansı ile katkı sağlamak istiyoruz. Aynı zamanda enerji tasarruf ödülü kazanmış olan Sumitomo ekskavatörlerinin en çevreci olması da ülkemiz insanına olan saygımızı gösteriyor".

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiye-sumitomo-is-makinalarinin-bolge-ussu-olacak_122530.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!