Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Türkiye'de 200 Bin Kişinin Geçici Müteahhitlik Belgesi Var

Türkiye'de geçici müteahhitlik belgesi olan 200 bin kişi olduğunu açıklayan Bakan Bayraktar, oysa 80 milyon nüfuslu Almanya'da belgeli müteahhitlik firması sayısının 2 bin 700 civarında olduğuna dikkat çekti.

yapi.com.tr
Türkiye'de 200 Bin Kişinin Geçici Müteahhitlik Belgesi Var

Önceki gün (19 Kasım Pazartesi) Denizli'de sanayici ve iş adamlarıyla biraraya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Bakanlık olarak müteahhitlik yapanları kayıt altına aldıklarını söyledi. Türkiye'de geçici müteahhitlik belgesi olan 200 bin kişi olduğunu açıklayan Bakan Bayraktar, oysa 80 milyon nüfuslu Almanya'da belgeli müteahhitlik firması sayısının 2 bin 700 civarında olduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu:

"Biz de 200 bin belgeli var. Biz bunlara belli şartlar getirmek suretiyle; hem müteahhitlik firmalarına, hem inşaat firmalarına, hem ustalarından bu işi yapamayanları ayıklamak suretiyle, yeni bir çalışma içerisindeyiz. Bu verdiğimiz müteahhit kayıt sertifikasıdır; müteahhitlik belgesi değildir. Geniş bir inceleme yapıyoruz. Yaptığı yapılara bakıyoruz, yaptığı işleri denetliyoruz; ondan sonra veriyoruz. Türkiye'de artık her önüne gelen inşaat yapamayacak".

Odaların, 'inşaat müteahhitleri odası' kurulmasını engellediğini savunan Bakan Bayraktar, "Müsaade etseler daha kolay olacak. Odanın sizlere bir zararı yok; izin verin. Ticaret Odası, en çok aidatı müteahhitlerden aldığı için oda kurdurmuyor. Bunlar bir oda kursun, gelişsin, birleşsin. Her isteyen de müteahhitlik yapmasın, inşaat yapmasın'' dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiyede-200-bin-kisinin-gecici-muteahhitlik-belgesi-var_103008.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!