Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Türkiye'nin 50 Milyon Metrekaresinin Yalıtımını Yaptı

Türkiye'nin 50 milyon metrekaresinin yalıtımını yapan Filli Boya Yalıtım, ısı yalıtımı ile 1,95 milyon ton karbon salınımına engel oldu. Betek Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gülay Dindoruk: Bu rakam, Bolu ormanlarının 1,43 katına karşılık geliyor.

yapi.com.tr
Türkiye'nin 50 Milyon Metrekaresinin Yalıtımını Yaptı

Konuyla ilgili açıklama yapan Betek Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gülay Dindoruk, “Kurum olarak yeşil iş fırsatı yarattık. Son 10 yıl içinde 10 bin’den fazla usta yetiştirdik. Halkı bilinçlendirmek için il il gezdik. Konutlara yaptığımız yalıtımlarla şimdiye kadar 1,95 milyon ton karbon salınımını önledik. Bu rakam, Bolu ormanlarının 1,43 katına karşılık geliyor” dedi.

GülayGülay DindorukTürkiye'de enerjinin yüzde 37,2’si binalarda, yüzde 32’si sanayide ve yüzde 20’si ulaşımda harcanıyor. Binalarda tüketilen enerjinin en büyük payı ise ısıtmadan kaynaklanıyor. Konutlarda tüketilen toplam enerjinin yaklaşık yüzde 75’inden fazlası ısıtma ve soğutma için tüketiliyor. Dindoruk, “Isı yalıtımı, enerji tasarrufu için en önemli araçlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Filli Boya Yalıtım olarak, bünyemizdeki ısı yalıtım sistemleri ile 50 milyon metrekare yalıtım yaptık.  Yalıtım yapılan binalarda yaklaşık yüzde 50 oranında daha az doğalgaz tüketilmesini sağladık. Dolayısıyla da, şimdiye kadar ürünlerimizle ısı yalıtımı yapılmış binalarda yaklaşık 910 milyon m³ doğalgaz kullanımına engel olduk” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiyenin-50-milyon-metrekaresinin-yalitimini-yapti_113515.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!