Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Tuzla’daki Yapılaşma Israrı Meclis Gündeminde

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın, yargının iptal kararına rağmen Tuzla’daki İller Bankası mülkiyetinde bulunan deniz kıyısındaki 50 bin metrekarelik alanı yapılaşmaya açması, Meclis gündemine geldi.

yapi.com.tr
Tuzla’daki Yapılaşma Israrı Meclis Gündeminde

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yargının, Tuzla’da İller Bankası mülkiyetinde bulunan deniz kıyısındaki 50 bin metrekarelik alanın yapılaşmaya açılmasına ilişkin ‘iptal' kararını yok saydı. CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, konuyu TBMM gündemine taşıyarak soru önergesi verdi. Gürsel Tekin, söz konusu planla birlikte bakanlığın ‘çevre ve insanlık suçu' işlediğini söyledi.

Sözcü’de yer alan habere göre; konunun takipçisi olacaklarını belirten Tekin şöyle konuştu: “Kente ihanete devam ediliyor. Salgın günlerinde bile talana devam ederek tarihe geçecek bir iktidarla karşı karşıyayız. Tüm ülke virüs belasıyla uğraşırken, bizi yönetenlerin derdinin hala rant olması tüyler ürpertiyor. Betonlaştırma politikasında ısrar eden ve yasaları yok sayan iktidar, yaşam alanlarını teker teker yok ediyor.”

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a şu soruları yöneltti: “Memleket virüs salgınıyla uğraşırken, Bakanlığınızın, kamusal bir alanın planını değiştirmesini etik buluyor musunuz?”

“Mahkeme, imar ve şehircilik ilkelerine aykırı olarak yapılan plan için daha önce ‘yürütmeyi durdurma' ardından da ‘iptal' kararı vermesine rağmen ısrarınızın sebebi nedir?”

“Olası bir Marmara depreminde toplanma alanı olarak ihtiyaç duyulabilecek bu alanının ticari bir alana dönüştürülmesinde, hangi kamu yararı görülmektedir?”

“Bölgeye yeni bir yapılaşma getirerek bölgeyi adeta yaşanmaz kılacak bu plan değişikliği neticesinde oluşacak yeni nüfus yoğunluğu hesaba katılmış mıdır?”

http://www.yapi.com.tr/haberler/tuzladaki-yapilasma-israri-meclis-gundeminde_179510.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!