Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Uyanık Müteahhit Herkesi Mağdur Etti

Büyükşehir Belediyesi Eryaman’da kat karşılığı müteahhide arsa verdi. Bir daireyi birden fazla kişiye satan müteahhit, inşaatı yarım bırakınca hem konut alanlar hem de belediye mağdur oldu.

yapı.com.tr
Uyanık Müteahhit Herkesi Mağdur Etti

Hürriyet'ten Oğuz Demir'in haberine göre, Büyükşehir Belediyesi Eryaman’daki bir arsasını müteahhide kat karşılığı inşaat yapması için verdi. Başlayan inşaatta müteahhit kendisine ait hissedeki daireleri birden fazla kişiye sattı. Vatandaşlar mağdur olduklarını dile getirerek Büyükşehir Belediyesi’ne başvurdu. Konu Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine geldi.

Sürecin arap saçına döndüğünü belirten MHP Grup Sözcüsü İbrahim Uyar, meclise başkanlık yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e “Konuyla ilgili önergeyi biz vermiştik. Şu anda inşaat devam etmemekte ve vatandaş çözümle ilgili ne olacağını merak ediyor. Sonuçta arsa mülkiyeti belediyenin. Buradaki vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi açısından belediyenin yapabileceği bir yaptırım var mı? Bu müteahhit arkadaş başka yerlerde de müteahhitlik hizmetlerine devam ediyor. Sözleşmenin iptali veya başka bir şey düşünüyor musunuz?” dedi.

Şubat'a kadar süre verildi

Eryaman’daki süreçle ilgili bilgisi olmadığını kaydeden Gökçek, Hukuk ve Tarifeler Komisyon Başkanı Süleyman Karacan’ın konuyla ilgili açıklama yapmasını istedi. Belediyenin kat karşılığı inşaat sözleşmesiyle arsayı müteahhide verdiğini aktaran Karacan, “Burada belediyemizin ve müteahhitin belli bir hissesi vardır. Müteahhit kendisine düşen hisseleri vatandaşa satmış, belediyemizin burada vatandaşa herhangi bir taahhütü yoktur. Normal bir özel şahıs gibi belediyemiz kat karşılığı inşaat sözleşmesi yaptı. Belediyemiz de esasen inşaatın devam etmemesi ve geç kalınmadan dolayı mağdur” dedi. Söz alan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yunus Aluç da müteahhitin belediyeye gelerek Şubat’a kadar süre istediğini, bu süre zarfında inşaat bitmezse fesih yoluna gidecekleri bilgisini verdi.

ETİKETLER: Ankara müteahhit
http://www.yapi.com.tr/haberler/uyanik-muteahhit-herkesi-magdur-etti_114474.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!