Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

YAPI’nın Haziran Sayısı Çıktı

YAPI Dergisi’nin Haziran sayısında Zaha Hadid Architects’in tasarladığı Dongdaemun Design Park projesine geniş yer veriliyor. Dergide bu ay söyleşi ve makalelerin yanısıra ağırlıklı olarak otel, rekreasyon ve peyzaj projeleri yer alıyor. Ayrıca bir de yalıtım ürün dosyası bulunuyor.

yapi.com.tr
YAPI’nın Haziran Sayısı Çıktı

Güncel Dosya: Afet Yasası

Aysun Koca’nın hazırladığı dosyada deprem odaklı kentsel dönüşüm yasası olarak bilinen 6306 sayılı kanun mercek altına alınıyor; uzmanlardan, mahallelilerden, sektörün içinde olup proje yürütenlerden  derlenen görüşlere yer veriliyor.“Bırakın Doğa Patron Olsun!” Enric Ruiz Geli ile söyleşi

Burçin Yılmaz, Yapı-Endüstri Merkezi’nin düzenlediği “EKODesign 2014” kapsamında İstanbul’a gelen Cloud 9 kurucusu Enric Ruiz Geli ile “Herşey Parçacıklarla İlgili” başlıklı sunumu öncesi bir söyleşi yaptı.

Dongdaemun Design Park

Zaha Hadid Architects’in tasarladığı Güney Kore’nin başkenti Seul’deki Dongdaemun Design Park’ta tasarımın hedefi; topluluğu, çok sayıda katılımcının ve yeniliğin birbirini besleyerek yetenek ve fikirlerin gelişmesine olanak tanıyan ortak bir diyalogda bir araya getirmek.

ING Bank Kahramanmaraş IT& Operasyon Merkezi

HAS Mimarlık’ın betonarme prefabrike elemanlarla gerçekleştirdiği projede öncelikli amaç, “sürdürülebilir” ve “insan odaklı” tasarım çözümleri olmuş.

Parkroyal Hotel

WOHA’nın tasarladığı Singapur’daki Parkroyal Hotel, geniş manzaraları olan ve günışığı alan açık avlularla adeta hafifletilmiş. Koridorlar, lobiler ve öteki ortak alanlar bitkiler ve su öğeleriyle donatılmış.

Assos Ida Costa Butik Otel

Tasarımın ana ölçütünü, topografya ile uyumlu, yapısal olarak çevre verileri ile bütünleşen, ortak kullanım alanlarını ortaya çıkaran, var olan zeytin ağaçlarını koruyan peyzaj bütünlüğündeki yapı birimleri oluşturuyor. Projenin tasarımı Pamir Mimarlık’a ait.

Su Kayağı Parkı

Bahadır Kul Mimarlık’ın tasarladığı Su Kayağı Parkı, Kayseri’de Anadolu Harikalar Diyarı Projesi içinde yer alıyor.

“Amburan Beach”

Erginoğlu&Çalışlar tasarımı Azerbeycan’daki Amburan Beach’te projenin mimari kimliğini ve mekânsal bağlantılarını oluşturan yol ve saçaklar, 560 tane kompozit kolon ve onlar üzerinde 9.000 m²’lik bir betonarme çatıdan oluşuyor.

“Kalvebod Dalgaları”

Proje, su üzerinde çeşitli etkinliklere evsahipliği yapabilecek esnek kamusal mekânlar sunuyor. “Kalvebod Dalgaları” organizasyonların, şirketlerin, festivallerin ve fuarların kıyı boyunca uzandığı bir vitrin durumunda. JDS+KLAR’ın tasarımı Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da yer alıyor.  

Gardens by the Bay’de Çocuk Bahçesi

Su oyunları, tropikal yağmur ormanlarına özgü ağaçevler, sallanma-tırmanma ekipmanları, ağaç budama sanatıyla (topiary) yapılmış pergolalar Grant Associates’in tasarladığı Singapur’daki bahçenin temel bileşenleri.

Valensiya’da Bir Hastane Bahçesi

Guillermo Vázquez Consuegra’nın tasarladığı proje, geçmişi 15. yy’a kadar uzanan Hospital de los Pobres Inocentes’in bahçesinin arkeolojik müdahalelerle bütüncül bir biçimde yeniden ele alınmasına dayanıyor.

Ayrıca;

-    Hanoi’nin Kaldırımları; Ebru Çubukçu
-    ”Antik Dünyanın Mega Kent’i Efes” Sabine Ladstätter ile söyleşi; Gökçe Şimşek
-    Tema İstanbul Satış Bürosu Peyzaj Tasarımı; Yazgan Tasarım Mimarlık
-    Seyahat Etmek ve Yaşamak; Zeliha Burtek

YAPI Haziran sayısında...

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapinin-haziran-sayisi-cikti_120805.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!