Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

YAPI Mart Sayısı ile Raflarda

YAPI Dergisi’nin Mart sayısında Steven Holl Architects’in Çin’in Nanjing kentinde tasarladığı 'Nanjing Sifang Sanat Müzesi' projesine geniş yer veriliyor. Ayrıca Derginin Mart sayısında özel bir 'banyo' ürün dosyası yer alıyor.

yapi.com.tr
YAPI Mart Sayısı ile Raflarda

Dosya Konusu: Akustik

YAPI Dergisi’nin Mart sayısında yer alan özel 'akustik' dosyasında 4 ayrı makale yer alıyor. Dosya; Mehmet Çalışkan’ın 'Akustik Tasarım ve CSO Konser Salonu Yenilenme Projesi', Türker Talayman’ın 'Hacim Akustiği ve Yapılardaki Önemi', Zühre Sü Gül ve Mehmet Çalışkan’ın 'Heydar Aliyev Merkezi Oditoryumu Akustik Tasarım Süreci' ve Dirun Ergin’in 'Acıbadem Üniversitesi Konferans Salonu' başlıklı yazılarından oluşuyor.

Nanjing Sifang Sanat Müzesi

Steven Holl Architects’in yaptığı müze tasarımında, değişken bakış açıları, mekân katmanlarıyla su ve sisin enginliği yer alıyor. Bunlar aynı zamanda erken Çin resminin, değişken mekânsal derinliğini de karakterize eden özellikler.

Rönesans Mecidiyeköy Bürosu

MuuM’un tasarladığı, net tanımlanmış kütle geometrisi ve modüler cephesi ile çevresinden farklılaşan yapı, iç avlusu kurgusu ve geniş terasları ile kullanıcılarına peyzajla içiçe çalışma olanağı getiriyor.

Villa Vonk

Hollanda’nın Rotterdam kentinde geniş bir yeşil alan içinde bulunan okul yapısı, öğrenciler ve çevre sakinleri için çekici bir buluşma noktası ve kompakt bir toplumsal merkez olarak tasarlanmış. VenhoevenCS’nin tasarladığı yapının içindeki ve dışındaki renkli yüzeyler davetkâr bir ortam sunuyor.

Orillia Halk Kütüphanesi ve Pazar Yeri

Kütüphanenin iki katlı L biçimli kütlesi, Opera Evi’yle birlikte kamusal meydanı çevreliyor. Pencerelerdeki yapraklı desenler de, yapının cephesinde şaşırtıcı bir etki yaratıyor. Perkins+Will Canada Inc.’in tasarladığı yapı Kanada’nın Ontario kentinde yer alıyor.

Kone İstanbul Bürosu

U Design’ın tasarladığı projede, departmanlar kendi içlerinde gruplanırken, bir yandan da ilişkide oldukları öteki ekiplerle bağlantılarının kopmayacağı bir tasarıma gidilmiş.

Öncüoğlu + ACP Mimarlık, Ankara Merkez Bürosu

Projede, var olan kot ilişkilerinden yararlanarak doğal ışık ve havalandırma olanaklarını en üst düzeye çıkarmak amaçlanmış. Projenin tasarım ekibi Enis Öncüoğlu, Önder Kaya, Cem Altınöz ve Engin Öncüoğlu’ndan oluşuyor.
 
Ayrıca;

-    “Mimarlık ve Öğrenmenin Yeni Yolları”, Mimar Dorte Mandrup ile Söyleşi; Burçin Yılmaz
-    Steiermark-Avusturya’da Ahşap Yapı Gezisi; Vedat Tokyay
-    Bir Öğrenci Yarışması Üzerine; Yasemin K. Enginöz
-    “Heykellerim Üst Perdeden Çığlığım”, Yılmaz Zenger ile Söyleşi; Elif Şahin Hamidi
-    Batı Rönesansı’ndan Doğu Rönesansı’na: Marco Veronese; Gülseli İnal

YAPI Mart sayısında...

Yapı Dergisi'ne abone olmak ya da satınalmak için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapi-mart-sayisi-ile-raflarda_117692.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!