Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İzmir'de İnşaat Şirketlerinden "Dönüşüm’ Ortaklığı

Müteahhitler Federasyonu Başkanı Necip Nasır öncülüğünde İzmir'in önde gelen 14 şirket ve müteahhidi, Güçsan Yapı Anonim Şirketi'ni kurdu. Kentsel dönüşüm hedefiyle yola çıkan çok ortaklı şirketin planları arasında yap-işlet-devret modeliyle büyük altyapı projelerinde yer almak da var.

yapı.com.tr
İzmir'de İnşaat Şirketlerinden "Dönüşüm’ Ortaklığı

İzmir'in önde gelen müteahhitleri ve inşaat firmaları ortak bir çatı altında güç birliği yaptı. Müteahhitler Federasyonu Başkanı Necip Nasır öncülüğünde bir araya gelen 14 firma ve müteahhit, Güçsan Yapı Anonim Şirketi'ni kurdu. Böylece İzmir inşaat sektöründe çok ortaklı dönem başlamış oldu.

Ege'de Son Söz'den Sinan Doğan'ın haberine göre, sermayesi 16 milyon lira olarak belirlenen Güçsan Yapı Anonim Şirketi'nin önceliği İzmir'deki kentsel dönüşüm projeleri olacak. Çok ortaklı şirket aynı zamanda kentin cazibe merkezi olan bölgelerdeki inşaat projelerinde ve yurtdışındaki büyük altyapı projelerinde de birlikte hareket edecek.

Kimler var?

Güçsan Yapı Anonim Şirketi'nin ortakları Bülent Özçelik, Ferhat Özmen, Nuvans İnşaat Taahhüt ve Turizm Ltd.Şti., Yapısan Dayanıklı Tüketim Malları Ltd.Şti, Efser Lojistik Nakliye Yapı A.Ş., Burda Marketcilik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Nevşah İnşaat Turizm Gıda Ltd.Şti., Soner İnyaat Sanayi Ticaret Ltd.Şti., Müze İnşaat Taahhüt Ltd.Şti., Tacser Hayvanncılık Tarım Ltd.Şti., Katal İnşaat Ltd.Şti., Nasır Yapı Mühendislik Ltd.Şti., Gsd Yapı İnşaat Ltd.Şti., Nasmed Özel Sağlık Hizmetleri Ltd.Şti. oldu.

YİD projelerinde yer alacaklar

Çok ortaklı yapı, konut, toplu konut, alışveriş merkezi ve benzeri inşaat projelerini gerçekleştirmenin yanı sıra yap-işlet-devret modeliyle yapılacak yol, baraj, turistik tesis, liman, havalimanı projelerinde de yer alacak. Şirket ortaklarından olan Müteahhitler Federasyonu Başkanı Necip Nasır, müteahhitlerin çok ortaklı şirketini kurduktan sonra Yeşildere başta olmak üzere kentin önemli merkezlerinde kentsel dönüşüm projelerine başlayacaklarını açıklamıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmirde-insaat-sirketlerinden-donusum-ortakligi_122221.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!