Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yenilenen Teleferik Tesisleri için Direkler Kurulmaya Başlandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Balçova’daki yeni teleferik tesisleri çalışmasında direklerin dikimine başladı. Saatte bin 200 yolcu taşıyacak yeni teleferikte, yolculuk süresi 2 dakika 42 saniye olacak. Tesis, 12 milyon liranın üzerinde bir maliyetle yapılacak.

yapi.com.tr
Yenilenen Teleferik Tesisleri için Direkler Kurulmaya Başlandı

Uzun yıllar İzmir’in simgeleri arasında yer alan ancak Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi’nin 'kullanılması sakıncalı' raporu sonrasında hizmete kapatılan Balçova Teleferik Tesisleri’nin baştan sona yenilenmesi için gerçekleştirilen yapım çalışmalarında sıra direklere geldi. Bir yandan dağ ve vadi istasyon binalarının yapımı devam ederken, diğer yandan da  teleferik direklerinin montajı sürüyor. İzmir’e yeniden kazandırılacak modern tesis, sadece Balçova’ya değil tüm kente ayrı bir renk katacak.

Zorlu bir sürecin ardından proje ve yapım ihalesini sonuçlandırarak uygulama projelerini hazırlayan Büyükşehir Belediyesi,  ilk önce eski teleferik tesislerindeki direkleri ve halatları söktü. Binaları ve döner gazinoyu yıktıktan sonra çıkan molozları alandan uzaklaştıran Büyükşehir Belediyesi, teleferik alanını yeni tesisleri kurmaya hazır hale getirdikten sonra hızla çalışmaları sürdürdü. Bugüne kadar 3  direk kuruldu.

AB standartlarında olacak

Avrupa Birliği standartlarına uygun olarak yeni baştan tasarlanan ve saatte 1200 yolcu taşıyacak olan Balçova Teleferik Tesisleri baştan aşağı yenilenmiş, çok daha güvenli ve daha modern bir şekilde İzmirlilerin hizmetine sunulacak. Her biri değişik renkte olacak şekilde tasarlanan 8’er kişilik kabinlerde yolculuk süresi 2 dakika 42 saniye olacak. Önümüzdeki Nisan ayı sonunda tamamlanması planlanan bu önemli yatırımın maliyeti 12 milyon 65 bin TL.  

http://www.yapi.com.tr/haberler/yenilenen-teleferik-tesisleri-icin-direkler-kurulmaya-baslandi_117591.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!