Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yoksa Bu İnşaat Kaçak mı?

CHP’li Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Konak Tünelleri’nin her iki giriş ucunda olması gereken bilgilendirme levhasının bulunmamasına tepki gösterdi. Pekdaş, “Bu tünel kaçak inşaattır” dedi.

yapi.com.tr
Yoksa Bu İnşaat Kaçak mı?

Birgün Gazetesi'nden Deniz Coşan'ın haberine göre, halkın tarihi evlerini boşaltmasına yol açan Konak Tünelleri’nin hiçbir şey yazmayan inşaat tabelası dikkat çekti. Büyük projelerde mutlaka; inşaatı yapan yüklenici firmanın adının, işin başlangıç ve bitiş zamanının, projenin mühendisi ve bedelinin bilgilerin yer alması gerekirken bu levhalarda en ufak bir bilgiye rastlanmıyor.

CHP’li Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Konak Tünelleri’nin her iki giriş ucunda olması gereken bilgilendirme levhasının bulunmamasına tepki gösterdi. Bu durumun kabul edilir olmadığını dile getiren Pekdaş, mevcut tünel inşaatının önünde sadece Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü’nün adının geçtiği bir tabela bulunduğunu belirterek, “Bu tünel kaçak inşaattır” dedi.

Tünel inşaatının geçtiği bölgede oturan ve çalışmalarda evleri zarar gören çok sayıda kişi taşınmak zorunda kaldı. Evlerinde çatlaklar meydana gelenler, geceleri korkudan uyuyamadıklarını söylüyor. Bu bölgede yaşayan dar gelirli yurttaşlar, İzmir’in en eski sakinlerini oluşturuyor.

Damlacık neresidir?

Kemeraltı’nın sırtında, İzmir kadar ünlü semt Damlacık, Arnavut kaldırımlı bir sokağın ucunda başlıyor ve tarihi İpek Yolu’nun olduğu yerde sonlanıyor. Konak Meydanı’na beş dakikalık yürüyüş mesafesinde olan semt, İzmir Körfezi’ni kuş bakışı gören konumuyla da dikkat çekiyor. Bu özellikleriyle Damlacık, rantseverler için bulunmaz bir fırsat.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yoksa-bu-insaat-kacak-mi_122768.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!