Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Adalar ‘Birleşti’: Birini Kaybedersek, Diğerlerini de Kaybederiz

Adalar’daki forumlar, meslek odaları, demokratik kitle örgütleri ve bağımsız bireyler bir araya gelerek “Adalar Savunması”nı kurdu.

yapi.com.tr
Adalar ‘Birleşti’: Birini Kaybedersek, Diğerlerini de Kaybederiz

Birgün Gazetesi'nin haberine göre, Adalar’daki forumlar, meslek odaları, demokratik kitle örgütleri ve bağımsız bireyler bir araya gelerek “Adalar Savunması”nı kurdu. Yapılan açıklamada özellikle son dönemde Yassıada, Sivriada, İstanbul Adaları, Bozcaada, Gökçeada ve Ayvalık adalarının gizli/açık yapılaşma tehdidine karşı bir araya geldikleri; Doğal, kültürel ve tarihi zenginlikleri korumaya ve savunmaya kararlı oldukları vurgulandı.

Açıklamada yer verilen ifadeler ise şöyle: “Aylar önce Gezi Parkı’nda kentimiz ve yaşam alanlarımız üzerindeki söz ve karar hakkımızı yok sayan anlayışa karşı “Bu daha başlangıç mücadeleye devam!” demiştik. Gezi’den sonra kendi yaşam alanlarımıza döndüğümüzde tehditin sadece Taksim’de değil semtimizde, mahallemizde, ilçemizde de devam ettiğini bir kez daha gördük. Bugün kentimizi, yaşam alanlarımızı, doğal, kültürel ve tarihi zenginliklerimizi korumaya ve savunmaya devam ediyoruz… Sahip olduğu doğal, tarihi, arkeolojik ve kültürel nitelikler gözardı edilen, keyfi kararlarla isimleri değiştirilen, torba yasalarla ve gizli/açık yapılaşma planlarıyla tehdit edilen Yassıada, Sivriada, İstanbul Adaları, Bozcaada, Gökçeada ve Ayvalık adalarını savunmaya kararlıyız. Biliyoruz ki; birini kaybedersek diğerlerini de kaybederiz. Karalara sığmayan rant kıyıları sarmış, dolgu alanlarıyla denizlere ulaşmış şimdi de Adalara sıçramaya çalışmaktadır.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/adalar-birlesti-birini-kaybedersek-digerlerini-de-kaybederiz_116542.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!