Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Ankara'nın Dönüşümü için 'Turuncu Masa'

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca kentsel dönüşüm faaliyetlerinin hız kazanması ve vatandaşların evrak işlemleri sırasında beklememesi için Ankara İl Müdürlüğü'nde 'Turuncu Masa' ön kabul ofisi oluşturuldu.

yapi.com.tr / AA
Ankara'nın Dönüşümü için 'Turuncu Masa'

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin talimatıyla, kentsel dönüşüm faaliyetlerinin hız kazanması ve vatandaşların evrak işlemleri sırasında beklememesi için Ankara İl Müdürlüğü'nde 'Turuncu Masa' ön kabul ofisi oluşturuldu.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, 'Turuncu Masa' sayesinde Ankara İl Müdürlüğü'ne yapılan yoğun başvurularda vatandaş bekletilmeyecek. Bakanlığın logo renklerinden esinlenilerek isimlendirilen ön kabul ofisiyle, yılın 9 ayında 20 binin üzerinde evrak sirkülasyonu olan birimde, daha sistemli ve süratli hizmet verilmesi hedefleniyor.

Kentsel dönüşüm yasasının yürürlüğe girmesinden bu yana Ankara'da toplam 3 bin 475 riskli yapı tespit edildi. Bunlardan 600'ü yıkıldı. Diğer binalar için tebligat ve tahliye işlemleri sürüyor. Kira yardımı için ise aylık ortalama 900 kira yardımı başvurusu yapılırken, bunlar İl Müdürlüğü'nce değerlendiriliyor. Aylık ödeme yapılan ve eksik evrakı nedeniyle ödeme yapılamayan hak sahiplerinin listeleri, periyodik olarak güncellenerek www.csb.gov.tr/iller/ankara/ internet adresinde 'Kira Yardımları Web'de' başlığıyla yayınlanıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ankaranin-donusumu-icin-turuncu-masa_125606.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!