Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

ATO'dan TMMOB Düzenlemesine Destek

İnşaat ve proje alanında Ankara firmalarının üye olduğu ATO'nun beş ayrı meslek komitesi, hükümetin torba yasayla düzenlediği TMMOB'un projeler, vize ve harç adı altında aldığı ücretlere düzenleme getirmesine destek verdi.

yapi.com.tr / AA
ATO'dan TMMOB Düzenlemesine Destek

Ankara Ticaret Odası'ndan (ATO) yapılan açıklamada, inşaat projelerinin ilçe belediyeleri, büyükşehir belediyeleri ve yapı denetim büroları tarafından kontrol edildiğine işaret edilerek, "Projenin onay aşamasında yapı kullanım izin belgesi (inşaat ruhsatı) alınana kadar takip edildiğinden herhangi 3. bir kurum ve kuruluşlar tarafından denetlenmesi veya onaylanması, komiteler tarafından gerekli görülmemektedir” denildi.

ATO Başkanı Salih Bezci de, ATO’nun 30 bini aşkın üyesini temsil eden 5 ayrı meslek komitesinin konuyla ilgili olarak yönetim kuruluna görüşlerini aktardığını kaydetti. TMMOB hizmetlerinden yararlanan üyelerin ücretler konusundaki sıkıntılarını toplantılarda ifade ettiğini belirten Bezci, projelerin, inşaatın başlangıcından iskan ruhsatına kadar her aşamasında belediyeler ve yapı denetim büroları tarafından kontrol edildiğini hatırlattı. Bezci, açıklamasında, “İnşaat sektöründe belediyeler ayrı, yapı denetim büroları ayrı, TMMOB ayrı yetkili durumdaydı. Hiçbir meslek grubu üçlü bir denetim altında çalışmıyor. Temennimiz, harç adı altında alınan ücretlerin haraca dönüşmemesidir” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/atodan-tmmob-duzenlemesine-destek_110592.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!