Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
SONRAKİ HABER: Tapuda Yeni Dönem

BASF 150. Yılını İnteraktif Bir Programla Kutluyor

Dünyanın lider kimya şirketi BASF, 150. kuruluş yıldönümünü tüm dünyada bilim insanları, iş ortakları, müşterileri ve çalışanlarının katılımıyla kutlayacak. Kutlama etkinlikleri, sürdürülebilir dünya için enerji, gıda ve şehir yaşamı gibi konulara odaklanacak.

yapi.com.tr
BASF 150. Yılını İnteraktif Bir Programla Kutluyor

‘Sürdürülebilir bir gelecek için kimya yaratıyoruz’ sloganıyla faaliyetlerini sürdüren BASF, 150. yılında da insanları ve düşünceleri, bu strateji doğrultusunda bir araya getirmeyi hedefliyor. BASF, yıldönümünde şehir yaşamı, akıllı enerji ve gıdayla ilgili küresel zorluklara yönelik çözümler geliştirmek amacıyla global bir platform olan Creator SpaceTM’’i hayata geçirdi. Yıldönümüyle birlikte tüm paydaşlarla çalışmanın yeni yollarını geliştirmek istediklerini belirten BASF İcra Kurulu Başkanı Dr. Kurt Bock, “Creator Space’i, BASF'nin tüm paydaşları ile yakınlaşması için harika bir fırsat olarak görüyoruz" dedi.

BASF’nin yıl dönümü özel etkinliği, resmi kuruluş tarihi olan 23 Nisan 2015’te Ludwigshafen'deki genel merkezde gerçekleştirilecek. Etkinlikte, dünyanın dört bir yanındaki BASF çalışanları tarafından kaydedilen ve besteci Michael Nyman’ın BASF’ye özgü bin 200'den fazla sesten faydalanarak düzenlediği ‘Sounds for 150’ bestesi de ilk kez konukların huzurunda icra edilecek. Avrupa, Amerika, Asya-Pasifik, Afrika ve Orta Doğu'da toplam 112 binin üzerinde BASF çalışanı da 150. yıldönümünü kendi kültürlerine göre farklı şekillerde kutlayacak.

150. yılda Ludwigshafen'den tüm dünyaya

Üretime ilk olarak 1865 yılında boyayla başlayan, ardından gübre, amonyak ve plastik üretmeye başlayan BASF’nin portföyü, zaman içinde sürekli olarak gelişti ve bugün kimyasallardan plastiklere, performans ürünlerinden bitki koruma ürünlerine, petrol ve doğalgaza kadar birçok ürünü içeren bir konuma ulaştı. BASF, bugün neredeyse her sektörden müşterisine ürün ve çözümler sunuyor. Bunu Ar-Ge çalışmaları ve geliştirdiği inovasyonlarıyla da destekliyor. BASF İcra Kurulu Başkanı Dr. Kurt Bock, "Uzun yıllardır başarılı olmak, BASF çalışanlarının gösterdiği yaratıcılığın ve kararlılığın eseridir" dedi.

Creator SpaceTM programı, yıldönümünün önemli bir öğesi

2050 yılında 9 milyara ulaşacak dünya nüfusunun yüzde 70'inin şehirlerde yaşayacağı öngörülüyor. Uluslararası ölçekte faaliyet gösteren büyük şirketlerin, küresel sorunlar karşısında çeşitli sorumluluklar üstlenerek yerel konularla ilgili çözümlere katkıda bulunması gerekiyor. Gelecekteki şehirler neye benzeyecek? İhtiyaç duyulan enerji nereden sağlanacak? Herkes için yeterli sağlıklı gıda nasıl sağlanacak? Bu soruların yanıtları, bölgeden bölgeye farklılıklar gösterebiliyor.

BASF’nin geliştirdiği Creator Space programı, odaklanılan enerji, gıda ve şehir yaşamına ilişkin zorluklar hakkında bir araya gelerek düşünmek ve kişisel olarak, çözümler üzerinde çalışmak için pek çok fırsat sunacak. Bock, "Bu fikirlere, kimya ve diğer sektörlerden uzmanlıklarımızı eklediğimizde, bugünün ve yarının zorluklarına yanıtlar bulmaya daha da yaklaşacağımıza inanıyoruz. Toplum açısından, bu sorunlara çözüm olacak bu yaklaşım, BASF içinse yeni iş fırsatları oluşturacak. İhtiyaç olan ürünler ve yeni iş modelleri hakkında pazarı ne kadar iyi anlarsak, inovasyonlarımız o kadar iyi olur" dedi.

2014’ün Eylül ayında yayına giren Creator Space online web sitesinde şu an 2.000'in üzerindeki katılımcı, şehir yaşamı, enerji ve gıda konusunda gerçek zamanlı olarak fikir alışverişinde bulunuyor. Creator Space online web sitesinden elde edilen fikirler ve çözümler, Creator Space turnesi gibi diğer yıldönümü faaliyetlerinde de kullanılacak.

2015yıldönümü programı kapsamında Creator Space Turu, her hafta birinde olmak üzere toplam altı şehre uğrayacak: Ocak ayında Mumbai’den başlamak üzere Şangay, New York, Sao Paulo, Barcelona ve Ludwigshafen’de workshoplar, konferanslar, fikir yarışmaları ve kültürel etkinlikler düzenlenecek. Her bir durakta, o şehir veya ülke için özellikle önemli olan bir zorluğa yoğunlaşılacak.

Creator Space programının bir parçası olarak BASF, ayrıca Ludwigshafen, Chicago ve Şangay'da yüksek seviyeli üç bilim sempozyumu düzenlemeyi planlıyor. Bu etkinliklerde çeşitli disiplinlerden ünlü bilim insanları bir araya gelecek. Bu bilim insanları arasında fizikçi ve enerji siyasetçisi Steven Chu, kimyacı Jean-Marie Lehn ve bir test tüpünün geliştirilmesine öncülük eden Frances Arnold başta olmak üzere Nobel ödülü sahibi isimler de bulunuyor. Bilim, siyaset ve sektörden bin 500'ün üzerinde konukla tartışmaların gerçekleştirilmesi planlanıyor.

BASF’nin 150 yılını en ilgi çekici, güzel ve duygusal anlarla aktarmak üzere bir de belgesel film çekilecek. Ödüllü yönetmen Thomas Grube’un imzasını taşıyacak film, 2016 yılının Nisan ayında gösterime girecek. Filmin fragmanları, www.creator-space.basf.com adresinden de seyredilebilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/basf-150-yilini-interaktif-bir-programla-kutluyor_126912.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!