Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

BASF 2020’de Cirosunun %45'ini Gelişmekte Olan Pazarlardan Elde Edecek

BASF, 2020’de 110 milyar Avro’ya çıkması hedeflenen cirosunun yüzde 45’ini gelişmekte olan pazarlardan elde etmeyi hedefliyor. Şirket, 2020’de 22 milyar olarak gerçekleşmesini beklediği FVAÖK (faiz, vergi ve amortisman öncesi kar) rakamına ulaşmak için ise inovasyon ve AR-GE’nin çok büyük önem taşıdığına inanıyor.

yapi.com.tr
BASF 2020’de Cirosunun %45'ini Gelişmekte Olan Pazarlardan Elde Edecek

BASF'nin 10 farklı alandaki inovatif çözümlerini sergilediği 'biz kimya yaratıyoruz dünya turu / we create chemistry world tour', iş ortakları, müşteriler, basın mensupları, STK temsilcileri, çalışanlar ve üniversite öğrencilerinden oluşan bir topluluğu bir araya getirdi. Ocak 2012'de Mannheim, Almanya'da başlayan dünya turu, İstanbul’a gelmeden önce dünya genelinde 10 şehri ziyaret etti.

BASF, 19-21 Ağustos tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen etkinlik kapsamında bitki koruma ürünlerinden elektromobilite çözümlerine;  modern yalıtım malzemelerinden sürdürülebilir beton teknolojilerine kadar 10 farklı  inovasyonunu tanıttı. AgCelence, Consumer Driven Innovation (Tüketici Odaklı İnovasyon), Ecoflex-Ecovio, Elastopave, Emobility (Elektromobilite, Modern Insulation (Modern Yalıtım), New Concrete Technology (Yeni Beton Teknolojisi), Pure Balance, smart forvision ve Windy Future (Rüzgarlı Gelecek) temalarına sahip 10 ayrı BASF standını ziyaret eden katılımcılar, yetkililerden BASF’nin sunduğu çözümlere ilişkin detaylı bilgi aldı.

BASF, 2020’de 110 milyar Avro’ya çıkması hedeflenen cirosunun yüzde 45’ini gelişmekte olan pazarlardan elde etmeyi planlıyor. Firma, 2020’de 22 milyar olarak gerçekleşmesini beklediği FVAÖK (faiz, vergi ve amortisman öncesi kar) rakamına ulaşmak için ise inovasyon ve AR-GE’nin çok büyük önem taşıdığına inanıyor.

Rakamlarla BASF'de AR-GE

BASF, 2011 yılında 1.6 milyar Avro olan AR-GE harcamalarını, 2012 yılında 1,7 milyar Avro'ya yükseltti. Bu artışın, BASF'nin araştırmalarını global pazarlara ve müşteri sektörlerine daha yakın bir şekilde yeniden yapılandırma hedefiyle ilgili olduğu belirtiliyor. 2012 yılında pazara 250'den fazla yeni ürün çıkartan BASF'nin araştırma ekibi, 2012 yılında yenilikçi gücünü yeni bir performans seviyesine çıkarttı. BASF'nin dünyanın dört bir yanındaki şirketlerinin AR-GE departmanlarında çalışan kişi sayısı 2011 yılında 10 bin iken, bu sayı 2012 yılında yüzde 3.9'luk bir artışla 10 bin 500’e ulaştı.

"Kimya global zorlukların ele alınmasında önemli bir rol alacak"

Etkinlikle ilgili görüşlerini paylaşan BASF Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Başkanı ve BASF Türk Kimya Üst Yöneticisi Volker Hammes, "2050 yılında, bu gezegende dokuz milyarın üzerinde insan yaşayacak. Bu nüfus artışı çok büyük global zorlukların yanı sıra, özellikle kimya endüstrisi için pek çok fırsatı da beraberinde getirecek. Kimyaya dayanan yenilikler, global zorlukların ele alınmasında önemli bir rol oynayacak. BASF olarak, Türkiye'nin dört bir yanından davet edilen iş ortaklarımızın, basın mensuplarının ve öğrencilerin yeniliklerimizden bazılarını deneyimleme fırsatı bulduğu ‘Kimya yaratıyoruz’ dünya turuna ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz"  dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/basf-2020de-cirosunun-45ini-gelismekte-olan-pazarlardan-elde-edecek_111824.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!