Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

BASF'tan 50 Milyon Euro Tasarruf!

2012 yılında dünya genelinde yaklaşık 20.000 fikir hayata geçirildi. Toplamda 4.2 milyon Avro'nun üzerinde ikramiye verildi.

yapi.com.tr
BASF'tan 50 Milyon Euro Tasarruf!

BASF, 2012 yılında dünya çapındaki çalışanlarından gelen, verimliliğe yönelik yaklaşık 20.000 öneriyi uygulamaya koyarak, 50 milyon Avro'nun üzerinde tasarruf sağladı.

Öneri sahiplerinin yaratıcı ruhunun ve yenilikçi gücünün, toplamda 4,2 milyon Avro'nun üzerinde olan ikramiyelerle ödüllendirildiğini belirten BASF SE Yönetim Kurulu Üyesi Margret Suckale, "Başarılı fikir yönetimi, rekabet gücümüzü arttırıyor ve iş süreçlerimizi geliştiriyor. Hayata geçirilen öneriler, iş güvenliğinin desteklenmesine, sağlık ve çevrenin korunmasına önemli katkı sağlıyor. Bu başarılar çalışanlarımıza ait. Şirkete olan bağlılıklarından dolayı kendilerine en içten teşekkürlerimizi iletiyoruz" dedi.

2012 yılında BASF SE'nin, Ludwigshafen'de bulunan üretim tesisindeki uygulamaya konulan 7.000 çalışan önerisiyle, yaklaşık olarak 30 milyon Avro'luk bir tasarruf sağlandı. Solvent üretim birimi çalışanlarından August Sadowski, Udo Storck ve Willi Haag, tesisin, yüksek hava sıcaklıklarında bile tam üretim kapasitesi ile çalışabilmesi için hava soğutucusunun yeniden inşa edilmesine yönelik bir öneride bulundular. Bu öneri, BASF'ye yılda 2,5 milyon Avro'nun üzerinde katkı sağlıyor. Yetersiz soğutma ve yoğuşma seviyeleri nedeniyle daha önceden tam üretim kapasitesi ile çalışamayan solvent üretim birimleri, artık yaz aylarındaki yüksek talebi karşılayabiliyor.Söz konusu üç çalışan, toplamda 170.000 Avro'ya yakın rekor bir ikramiyenin sahibi oldu.

Fikir yönetimi, BASF'nin inovasyon kültürünün ayrılmaz bir parçası olarak öne çıkıyor. 2012 yılında,BASF çalışanları tarafından verimliliğe yönelik yaklaşık 38.000 yeni öneri sunuldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/basftan-50-milyon-euro-tasarruf_106504.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!