Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

BASF'nin Türkiye Cirosu 740 Milyon Avroya Ulaştı

BASF, 6 üretim tesisi ve 800’e yakın çalışanıyla faaliyet gösterdiği Türkiye'de 740 milyon avro satış geliri elde etti.

yapi.com.tr / AA
BASF'nin Türkiye Cirosu 740 Milyon Avroya Ulaştı

BASF, 2013 yılında dünya cirosunu yaklaşık 3’lük bir büyümeyle 74 milyar avroya çıkardı. BASF'nin Faizden ve Vergiden Önceki Kazançları (FVÖK) ise 543 milyon avro artış göstererek 7,2 milyar avroya yükseldi. Şirketin net geliri ise geçen yıl elde edilen seviyenin biraz daha üzerinde gerçekleşerek 4,8 milyar avro olarak kaydedildi.

Şirket, 6 üretim tesisi ve 800’e yakın çalışanıyla faaliyet gösterdiği Türkiye'de 740 milyon avro satış geliri elde etti. Türkiye, BASF’nin Avrupa bölgesinde yer alıyor ve İstanbul, Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki 34 ülkenin operasyonel merkezi olarak faaliyetlerini sürdürüyor.


BASF'tan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen BASF SE İcra Kurulu Başkanı Dr. Kurt Bock, Türkiye’ye büyük önem verdiklerini belirterek, Türkiye'nin  uzun vadede kendileri için çok önemli konumda bulunan bir ülke olduğunu ve Türkiye’de büyümeye devam edeceklerini ifade etti. 2013'ün zorlu bir yıl olduğunu vurgulayan Bock, buna karşın hedeflerini gerçekleştirdiklerini işaret etti. Bock, daha fazla satış yaptıklarını, müşterilerle daha yakın bir işbirliği içerisinde olduklarını ve portföylerini genişlettiklerini dile getirdi.

2014 yılında  global ekonomik gelişmelerle birlikte ihtiyatlı bir iyimserliğe sahip olduklarını belirten Bock, dünya ekonomisinin, devam eden değişkenliğe karşın 2014 yılında biraz daha hızlı büyümesinin beklendiğini kaydetti. Bock, BASF olarak  beklentilerinin 2014 yılında zorlu olmaya devam edecek pazar ortamında iyi bir performans sergilenmesi yönünde olduğunu bildirdi.

BASF Finans Direktörü (CFO) Dr. Hans-Ulrich Engel ise 7,9 milyar avro ile operasyonel nakit akışının rekor bir seviyeye ulaştığını belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/basfnin-turkiye-cirosu-740-milyon-avroya-ulasti_117774.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!