Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Beğendik Köyüne Mıcır Ocağı Yapılmak İsteniyor

Devlet Demiryolları, Keşan’ın Beğendik köyüne mıcır ocağı yapmak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başvurdu. Sahada dinamit kullanılarak çalışılması planlanıyor.

yapi.com.tr
Beğendik Köyüne Mıcır Ocağı Yapılmak İsteniyor

Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Edirne’nin Keşan ilçesi Beğendik köyüne “Bazalt (mıcır) ocağı ve kırma - eleme tesisi” yapmak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başvurdu. Beğendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, projenin tarım ve mera alanları üzerine yapılmak istendiğini belirterek itiraz edeceklerini açıkladı.

Cumhuriyet’ten Hazal Ocak’ın haberine göre; proje tanıtım dosyasında, alanda önceki yıllarda madencilik faaliyeti yapıldığı ve daha sonra ruhsatın iptal olmasıyla sahanın terk edildiği anlatıldı. Proje kapsamında 6.66 hektar ocak alanında patlatma yönetimi ile çalışılacağı belirtilen dosyada sahada yıllık 1 milyon 800 bin ton mıcır üretimi planlandığı belirtildi.

Yıllık 390 bin kapasiteli Kırma - Eleme Tesisi kurulmasının planlandığı da ifade edildi. Proje kapsamında üretilen malzemenin tamamının Çerkezköy - Kapıkule Demiryolu yapım projesinde kullanılacağı belirtilen dosyada proje inşaatının tamamlanmasının ardından faaliyetin durdurulacağı başka proje planlanması durumunda tekrar faaliyete geçeceği anlatıldı.

Beğendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, “Etrafında çiftlikler var. Tarım alanlarının içine de giriyor. Dinamit ile çalışacaklar. Dinamit patlaması bizim burada deprem etkisi yaratır. Neyle karşılaşacağımızı bilmiyoruz. İtiraz etmeyi düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/begendik-koyune-micir-ocagi-yapilmak-isteniyor_181377.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!