Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kavak’a Yeni Taşocağı Yapılacak

Samsun Kavak ilçesi Karapınar, Köseli, Bekdemir, Emirli, Ilıca mahalleleri kırsal alanı içerisinde bin dönümlük bir alanda taşocağı işletmeciliği için ÇED süreci başlatıldı.

yapi.com.tr
Kavak’a Yeni Taşocağı Yapılacak

Samsun’un Kavak ilçesindeki söz konusu bölgede, çimento fabrikası için mevcut taşocaklarının ruhsatsız çalıştırılmasına devam edilirken, yeni taşocağı ile 5 mahallenin su kaynakları ile tarım ve hayvancılık faaliyetleri zarar görecek.

Cumhuriyet’ten Cemil Ciğerim’in haberine göre; mahallelerde yaşamını sürdüren yurttaşlar duydukları kaygı nedeniyle siyasilerden ve çevre örgütlerinden destek istediler.

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Samsun Çevre Platformu (SAMÇEP) ile birlikte açılmak istenen taşocağında incelemelerde bulundu. Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli’nin de yer aldığı incelemeye açılmak istenen taşocağının bulunduğu Kavak ilçesi Karapınar ve Köseli mahallerindeki bazı yurttaşlar da katıldı.

 

 

Samsun Milletvekili Hancıoğlu, “Samsun’un doğası yeni bir tehditle karşı karşıya. Kavak’taki çimento fabrikasına ham madde sağlayacak olan taşocağı, Karapınar, Köseli gibi birçok mahallemizde tarım alanlarını ve yeraltı sularını tehdit edecek.” dedi.

SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ ise “Mahalle halkının mücadelesine destek bekliyoruz. Taşocağının işletmeye açılması halinde, orman varlıklarımız, hayvancılık, tarımsal faaliyetler ve sağlıklı yaşam koşulları tahrip olacaktır.” diye konuştu.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kavaka-yeni-tasocagi-yapilacak_180090.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!