Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Bisikletli Ölümlere Karşı Pedal Çevirecekler

Bisikletlilerin hayatlarını kaybetmelerine neden olan bisiklet yolu işgallerine, duyurulamayan şikayetlere karşı 18 Ağustos’ta İstanbul’da bisikletli protesto eylemi gerçekleşecek.

yapi.com.tr
Bisikletli Ölümlere Karşı Pedal Çevirecekler

İstanbul’da 18 Ağustos’ta trafikte bisikletlileri, bisiklet yoluna park edenler, trafik polisleri ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkililerine karşı bisikletli protesto eylemi düzenlenecek.

Bisiklet sürücüleri Meril Çiğdem Durmuş, bayram turu için gittikleri İznik’ten dönerken emniyet şeridi üzerinde aracın çarptığı Tolga Beyenir ve İstanbul Maltepe Dragos sahilinde sağ şeritten ilerlerken dolmuşun çarptığı Zihni Şahin hayatını kaybetti.

Bisiklet sürücüleri bisiklet yollarının özellikle yaz aylarında araç ve mangallarla işgal edildiğini belirtiyor. Eylemin çağrı metninde trafik polisleri ve İBB Beyazmasa yetkililerinin bisiklet sürücülerinin şikayetlerine duyarsız olduğunu söylüyorlar.

“Tüm bu sorunlarla uğraşmak istemeyen biz bisikletliler de mecburen ana caddeden gitmek zorunda bırakılıyoruz ve hayatımızı da tehlikeye atmak zorunda kalıyoruz.”

“Bisikletli Ölümleri Dur!sun” çağrılı eylem tüm bisiklet sürücülerine açık. Bisiklet sürücüleri Caddebostan sahilindeki Beltur Cafe'de (Caddebostan Migros'un arkası) saat 16:00'da buluşacak.

Trafiği kapatmadan ana yoldan Zihni Şahin’in hayatını kaybettiği Dragos'a kadar yavaş tempoda ve sadece bisiklet zilleri çalarak ilerlenecek.

Dragos’ta ise bisiklet yoluna park eden araçlar ve mangal yapanlar İBB Beyazmasa’ya şikayet edip polis gelene dek bekleyecek, polisin yaptığı işlemler kayda alınacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bisikletli-olumlere-karsi-pedal-cevirecekler_111456.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!