Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Elektrikte 7 Milyar Liralık Yatırım!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye’nin 2014 ilk 6 ayındaki elektrik kurulu gücü hakkında açıklamalarda bulundu.

yapı.com.tr
Elektrikte 7 Milyar Liralık Yatırım!

Milliyet'in haberine göre, Bakan Yıldız, “Geçen yıl Haziran ayında 60 bin 121 megavat olan Türkiye toplam kurulu gücü 2014 Haziran sonu itibarıyla yüzde 11 artışla 66.632 megavata ulaştı. Santral sayısı ise aynı dönemde yüzde 20.4 arttı. Böylece ülkemiz elektrik santrali sayısı 1000’i geçti. Şu anda 1002 santralimiz üretimde” dedi.

Bakan Yıldız’ın verdiği bilgilere göre, Türkiye 2014’ün ilk yarısında elektrik yatırımlarına hız kesmeden devam etti.  Geçmişte planlanan santrallerin artık devreye alınmaya başladığına dikkat çeken Yıldız,  “2014’ün ilk 6 ayında 2625 megavat gücünde santral devreye alındı. Devreye alınan bu santrallerin yatırım bedeli 7 milyar liraya ulaştı” bilgisini verdi.

Türkiye 2014 yılının ilk yarısını da, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre elektrik üretiminde ve tüketiminde artışla kapattı. 2014’ün ilk 6 ayında elektrik üretimi geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 4.3, elektrik tüketimi ise yüzde 3.8 oranında artış gösterdi. Önceki yıllara göre tüketimdeki artışın daha az olmasının sebebi; evlerden sanayiye varana kadar enerji tasarrufunun her kesimde daha fazla yapılması.

http://www.yapi.com.tr/haberler/elektrikte-7-milyar-liralik-yatirim_122227.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!