Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Esenyurt’un 1/1000'lik İmar Planları İBB’de

Nisan 2013 İstanbul Büyükşehir Belediye meclisinde onaylanarak askıya çıkan Esenyurt geneli 1/5000 lik planlar akabinde bu ay İBB meclisinde 1/1000 lik planlar görüşülecek.

yapi.com.tr
Esenyurt’un 1/1000'lik İmar Planları İBB’de

Esenyurt Belediyesi’nden bugün İBB İmar Komisyonuna sunulacak planların Salı ve Çarşamba günü komisyonda görüşülerek Perşembe veya Cuma İBB meclisine girmesi bekleniyor.Planların içeriğinde arazilerin büyüklüğüne göre arazilerde yeşil alan terki ve bu terklerden emsal artışı ile bodrumların emsale girmeden iskan edilebilmesi opsiyonları dışında bir iyileştirme bulunmadığı öğrenildi.

Planlar bu şekilde geçerse Esenyurt imar krizi bu ay da çözülmemiş olacak. İlgili planlar 2010 Haziran ayı sonrası ruhsat almış projeler için geçerli olacak. Bu tarihten önce ruhsat almış Symbol İstanbul, Newista, Fitower, Arena Park, İnnovia 3 gibi projeler ise ruhsatlarını 2008 plan notlarının İBB tarafından uygun görülen kriterlerine göre yeniden revize edecekler. Emlakkulisi'nin haberine göre bunun dışında ki bütün projeler ve bu tarihten sonra yeni ruhsatlanacak bütün projeler ise 2013 Haziran ayında geçecek ve Esenyurt genelini bağlayacak yeni planlara göre ruhsatlanacaklar. Böylece Haziran 2010 öncesi ruhsatlı projeleler bu tarihten sonraki projelere göre daha az kayıp yaşamış olsa da Esenyurt taki imar krizi bu süreçte de aşılmamış olacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/esenyurtun-1-1000lik-imar-planlari-ibbde_109577.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!