Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

GYODER'den MIPIM 2015 için Özel Rapor

GYODER, MIPIM 2015 Gayrimenkul Fuarı’nda ilk defa kurulan İstanbul çadırında dağıtılan ve İTO işbirliğiyle hazırlanan rapor ile İstanbul ve Marmara Bölgesi’ndeki yatırım fırsatlarını yabancı yatırımcılarla paylaştı.

yapi.com.tr
GYODER'den MIPIM 2015 için Özel Rapor

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım ortaklığı Derneği (GYODER), 10-13 Mart 2015 tarihleri arasında Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen ve yüzlerce sektör profesyonelini buluşturan dünyanın en büyük ve prestijli gayrimenkul fuarı MIPIM’de İTO’nun öncülüğünde kurulan İstanbul çadırında dağıtılmak üzere, İTO işbirliğinde özellikle İstanbul ve Marmara Bölgesi’nin potansiyellerini anlatan bir rapor hazırladı.

Türkiye ekonomisinin kalbi İstanbul ve Marmara Bölgesi'nde atıyor

GYODER tarafından fuar için özel olarak hazırlanan 'Restructuring of İstanbul: Reconnection, Regeneration, Resettlement' isimli rapor ile Türk ekonomisinin kalbi konumundaki İstanbul ve Marmara Bölgesi’nin potansiyeli ve fırsatları aktarıldı. Raporda; finans, turizm ve kültür merkezi olan İstanbul’un bilgi ve inovasyon konusundaki örnek teşkil eden alt yapısına ve lokasyon açısından avantajlarına dikkat çekildi. Raporda, OECD tarafından hazırlanan 'İstanbul Metropolitan Area Rewiev' çalışmasında İstanbul’un 78 metropol arasında 8’inci sırada yer aldığı vurgusu yapıldı.

Türkiye’nin ekonomik açıdan istikrarlı büyümesini sürdürürken, uluslararası alanda öne çıkan başarılarıyla da dünyanın yükselen yıldızları arasında ilk sıralarda yer aldığının savunulduğu raporda; Avrupa ile Orta Doğu, Asya ve Afrika ülkelerini birbirine bağlayan konumu ile uluslararası bir lojistik merkez olan Türkiye’nin, bugün dünyanın 16, Avrupa'nın ise 6. büyük ekonomisi içerisinde yer aldığı belirtildi. Raporda, jeopolitik önemi ve genç nüfusu ile fırsatlar ülkesi olarak nitelendirilen Türkiye’de, özellikle tarih boyunca medeniyetlere başkentlik yapmış İstanbul’un yatırım ve gelişim açısından sunduğu fırsatların tüm dünyanın ilgisini çektiği kaydedildi.

İstanbul ve Marmara Bölgesi büyük potansiyel barındırıyor

İstanbul ve Marmara Bölgesi’nde kuzey ve güney aksına kurulacak iki adet havaalanı, Körfez geçiş ve otoyol projesi, Çanakkale Boğaz geçişi ve Avrasya Tüneli gibi projelerle Türkiye’de binlerce kişiye istihdam sağlanıyor. İstanbul, başta gayrimenkul ve finans sektörü olmak üzere, pek çok sektörün kapsama alanı içinde yer alıyor. İstanbul'un 15 milyona yaklaşan nüfusu ile ulusal ve uluslararası yatırımcıların ilgisini çekmeye devam etmesi bekleniyor. Ayrıca Marmara Bölgesi’nde yer alan Tekirdağ, Yalova, Çorlu ve Balıkesir gibi gelişen kentlerde gayrimenkul üretim ve satışında artış yaşanıyor. Gelişen şehirlerde konut, alışveriş merkezi ve otel gibi alanlarda da yatırımlar ve dönüşümler yaşanmakta; bu da bölgesel anlamdaki ilerlemeyi destekliyor. 

http://www.yapi.com.tr/haberler/gyoderden-mipim-2015-icin-ozel-rapor_129300.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Knauf Alçı Sıvalar

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!