Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İstanbul, Londra ile Paris’in Arasına Girdi

Türk inşaat firmalarının ve bazı şehirlerin projelerini tanıtmak için katılım sağladığı gayrimenkul fuarı MIPIM, Fransa’nın Cannes kentinde bugün açılıyor.

yapi.com.tr
İstanbul, Londra ile Paris’in Arasına Girdi

Hürriyet'ten Sadi Özdemir'in haberine göre, 18 Mart akşasıma kadar açık kalacak fuarda Türkiye ile birlikte 89 ülkeden katılım bekleniyor. İstanbul Ticaret Odası (İTO) da, Cannes’da İstanbul’un mega projelerini tanıtıyor.

Daha çok kurumsal yatırımcıların ilgi gösterdiği MIPIM’e bu yıl 21 bin gayrimenkul profesyonelinin katılımı bekleniyor. Geçen yıl 300 metrekarelik bir alanda İstanbul’u temsil eden İTO, MIPIM’de kurduğu İstanbul Gayrimenkul Tanıtım Çadırı’nın büyüklüğünü bu yıl geçen yıla göre iki misli artırarak 685 metrekareye yükseltti. İTO, İstanbul Gayrimenkul Tanıtım Çadırı’nı fuarın en prestijli noktası olarak kabul edilen konuma; fuarın sahil şeridindeki Paris ile Londra çadırlarının ortasına kurdu.

Emlak Konut ile işbirliği

İTO Başkanı İbrahim Çağlar, MIPIM Fuarı’nın İstanbul’un gayrimenkul ve inşaat projelerinin dünyaya tanıtılmasında stratejik öneme sahip olduğunu söyledi. Çağlar, “MIPIM Fuarı’nda Türkiye ve İstanbul tanıtımını her yıl yeni bir boyuta taşıyoruz. Türk firmalarının gerçekleştirdiği kentsel dönüşüm projeleri ve devletimizin İstanbul için planladığı mega altyapı projeleri, 89 ülkenin yabancı yatırımcısına tanıtılacak. Türkiye’de planlı kentleşme ve konut seferberliğinin öncüsü olan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi iştiraki Emlak Konut GYO fuardaki en önemli destekçimiz. Bu yılki çok özel konumumuzla, 20 bini aşkın gayrimenkul profesyonelinin tamamının İstanbul Gayrimenkul Tanıtım Çadırı’nı ziyaret etmesini hedefliyoruz. Herkesi Türk konukseverlerinin sıcak atmosferinde bir Türk kahvesi içmeye İstanbul Gayrimenkul Tanıtım Çadırı’na bekliyoruz” dedi.  İlk kez geçen yıl tanıtılan Yaşayan İstanbul Maketi, bu yıl da İstanbul Çadırı’nda yer alacak.

Yatırımcılar çadırda masaya oturacak

MIPIM kapsamında İstanbul Gayrimenkul Tanıtım Çadırı ve Türkiye pavilyonunda firmalar arası ikili görüşmeler de gerçekleştirilecek. Çadırda bu görüşmeler için özel alanlar planlandı ve fuar boyunca firmalar burada kimse tarafından rahatsız edilmeden görüşme yapma imkanı bulabilecek. İstanbul Gayrimenkul Tanıtım Çadırı’nda ayrıca yabancı yatırımcılara İstanbul’un avantajlarına da birebir anlatılabilecek. Türkiye MIPIM’e geçen yıl 700’e yakın kişi ile katılmış ve bu katılımcı sayısıyla 7’nci sıraya yükselerek ilk 10 ülke içine girmişti.

ETİKETLER: MIPIM İTO
http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-londra-ile-parisin-arasina-girdi_143642.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!