Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İstanbul'un Kuzeydeki Köyleri Şantiyeye Döndü!

Çevreciler, 3. köprü ile 3.havalimanı projelerinin neden olduğu talan ve tahribata karşı İstanbul’un kuzey ormanı köylerinden biri olan Ağaçlı’da dün bir araya geldiler.

yapi.com.tr
İstanbul'un Kuzeydeki Köyleri Şantiyeye Döndü!

Cumhuriyet'in haberine göre, Ağaçlı, TOKİ tarafından, sadece savaş zamanlarında uygulanabilen, acele kamulaştırma kararlarıyla rant alanı haline getirilmeye çalışılıyor.

Bölge sakinleri, Kuzey Ormanları Savunması ve Ağaçlı Köyü Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği tarafından düzenlenen eylemde yapılan açıklamada, “Köylünün müşterek alanları özel sektöre adeta gümüş tepsi içinde sunulmuştur. Bunun en büyük kanıtı Kuzey İstanbul AŞ’nin faaliyetleridir” denildi. Ağaçlı’nın söz konusu şirket tarafından şantiye alanına dönüştürüldüğü anlatılırken çocukların hafriyat kamyonlarının yoğunluğu yüzünden güvenli bir şekilde okullarına bile gidemedikleri vurgulandı.

“Elektrik, telefon ve su kesintileriyle bölge halkını yıldırmaya çalışıyorlar” denilen açıklamada şunlara dikkat çekildi:

“Tüm İstanbul halkına bedelsiz olarak açık olan tarihi köy plajının yanında, Yeşilçam’ın; Tosun Paşa, İstanbul Kaldırımları ve Leyla ile Mecnun gibi unutulmaz filmlerinin çöl sahnelerinin çekildiği, ortak kültür varlığımız olan Kumtepe bölgesinde de şirketin yıkımı sürmektedir. Buradan usulsüz kum alınmaktadır.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbulun-kuzeydeki-koyleri-santiyeye-dondu_127070.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!