Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

LAMILUX'tan geleceğin binaları için yeni teknolojiler ve tasarım
LAMILUX Heinrich Strunz GmbH , enerji verimliliği sağlayan gün ışığı sistemleri ve RWA sistemlerine yönelik geniş portföyünü, 34. YAPI Fuarı İstanbul’da 1 salonda yer alan 1311 numaralı standında sergiledi. Yeni, en yüksek düzeyde enerji verimliliğine sahip ve AB sertifikalı ısı yalıtım değerlerine sahip Avrupalı ilk duman ve hava tahliye kapağı, sergilenen ürünlerin odak noktasını oluşturdu. Bunun dışında LAMILUX, duman ve ısı tahliye sistemleri, doğal havalandırma ve hava tahliyesi alanında kullanılan sistemlerini ve kontrol ünitelerini de sergiledi.

LAMILUX, CI Sistem duman ve hava tahliye kapağı F100 ile endüstri ve yönetim yapıları için enerji verimliliğine sahip çatı ışıklığı serisini istikrarlı bir biçimde devam ettiriyor. Bu gelişim; çok kademeli bir yalıtım sistemi, dört katmana kadar camların kullanılması, bükülme dayanımına sahip ve bu nedenle yüksek oranda sızdırmaz bir cam çerçevesi profilinin kullanımı ve elyafla güçlendirilmiş plastikten üretilen, yüzeyin tümüne yapıştırılan yalıtıma sahip bir kasa gibi çok sayıda ürün yeniliği ile sağlanıyor.

Düz çatılarda enerji verimliliği

LAMILUX Teknik Müdürü Yüksek Mühendis Joachim Hessemer, geliştirdikleri teknoloji için "Münferit yapı parçaları ve bileşenler, duman ve ısı tahliye kapaklarının yüksek enerji verimliliği için çok kompakt bir ünite oluşturuyor" diyor. Yapılan ısı tekniği hesaplamaları, sistemin tamamında hiç bir termik köprü olmadığını ispatladı. Bununla birlikte, CI Sistem duman ve hava tahliye kapağı F100 mükemmel bir ısı yalıtımına sahip ve kondensat oluşumu ciddi oranda asgariye indirgeniyor.

AB sertifikalı ısı korumasına sahip yeni tonoz ışıklık bandı sistemi

Enerji verimliliği ve yüksek statik kalite, LAMILUX'un yeni geliştirdiği ürünlerde de ön planda: Yeni CI Sistem B tipi tonoz ışıklık bandı. Bu ışıklık bandı, Avrupa genelinde geçerli norma göre pazarda test edilmiş ve sertifikalı ısı koruma değerlerine sahip ilk gün ışığı konstrüksiyonu. CI Sistem B tipi tonoz ışıklık bandı, enerji verimliliği, stabilite ve uzun ömürlülük konularında EOTA (European Organisation for Technical Approvals) tarafından yapılan kapsamlı testlerden sonra tüm AB bölgesi için onay aldı (ETA-09/0347).

Termik olarak ayrılmış bir ayak profili sayesinde yeni tonoz ışıklık bandında hiç ısı köprüsü bulunmuyor. Donanıma bağlı olarak, tüm sistemin ısı geçirme katsayısı (Uw) 1,7 W/(m²K) değerine ulaşıyor. Hessemer, "Yeni tonoz ışıklık bandı ile akıllı ve kalıcı bina enerji yönetimi için enerji verimliliği olarak üstün nitelikli bir gün ışığı sistemi geliştirdik" diyor.


http://www.yapi.com.tr/haberler/lamiluxtan-gelecegin-binalari-icin-yeni-teknolojiler-ve-tasarim_96621.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!